Slovenská kráska Michaela Kohútová – Byť modelkou vôbec nie je jednoduché + ROZHOVOR

1472
Slovenská kráska Michaela Kohútová – Byť modelkou vôbec nie je jednoduché + ROZHOVOR 16

Slovenská kráska Michaela Kohútová bola objavená agentúrou Exit Model Management už v jedenástich rokoch a to na kúpalisku. „Chalani ma na kúpalisku chceli utopiť a ja som strašne moc kričala, možno práve preto si ma všimla naša scoutka Daria,“ spomína slovenská modelka Miška. Začiatky v modelingu boli pre ňu úplne rovnaké ako pre každú začínajúcu modelku. Absolvovala množstvo tréningov a v štrnástich rokoch vycestovala priamo do japonského Tokia. „Práve s vycestovaní do Tokia som si spomenula, aký bol môj prvý trip veľmi zaujímavý. Po anglicky som nevedela a hneď na druhý deň som dostala prácu a v ten istý deň som sa stratila. Tokio totiž vyzerá úplne inak ráno ako v noci. Snažila som sa niekoho spýtať, ako sa dostanem naspäť, ale vtedy bolo v Tokiu ešte strašne málo Európanov. Nakoniec som všetko našla a odvtedy som sa už nikdy nikde nestratila,“ smeje sa ryšavá kráska.

Slovenská kráska Michaela Kohútová – Byť modelkou vôbec nie je jednoduché

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin1

Krásna Michaela vďaka modelingu precestovala celý svet. Pracovala v Nemecku, Španielsku, Portugalsku, Veľkej Británii, Taliansku, Francúzsku a dokonca aj v Afrike, kde mala časté direct bookingy. Krásna tvár Michaely zdobila kampane ako Guess, Shu Uemura, Jesus Peiro a mnoho ďalších. Michaela Kohútova fotila pre najprestížnejšie magazíny ako sú Elle, Marie Claire, Spur a ďalšie.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin2

Michaela Kohútová žije na Slovensku a často chodieva na „stay on“ do Londýna, ale vždy sa rada vráti domov, kde má rodinu a svojho priateľa. Michaela vyštudovala animovanú tvorbu a je veľkým fanúšikom komixov a počítačových hier. Na vysokú školu si chce najskôr zarobiť a chystá sa na štúdium do Londýna. Momentálne má však Miška veľmi veľa pracovných ponúk, a preto sa naplno venuje modelingu.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin3

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť vyspovedať slovenskú modelku Michaelu Kohútovú a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor nielen o modelingu:

Miška, vieš si svoj život predstaviť bez modelingu?

Áno aj nie. Kebyže niet modelingu nikdy sa nedostanem do Japonska a iných zaujímavých krajín, nespoznám množstvo skvelých ľudí, s ktorými pravidelne pracujem. Nikdy by som sa nedostala do komixu, ako som sa dostala. Na modelingu je veľmi veľa vecí, čo by sa asi nestali kebyže nerobím modelku, ale naopak viem si predstaviť tráviť viacej času so svojou rodinou a priateľom.

Čo miluješ najviac na svojej práci?

Sú to určite exotické destinácie a umelecký duch ľudí, s ktorými pracujem. Bola som v Afrike, na Malorke, Havaji a nafotila som nádherné módne editoriály. Milujem fotenia „beauty editoriálov“.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin3a

Je podľa teba náročné byť modelkou? Ak áno, tak prečo?

Áno, určite je! Hlavne teraz v tomto období, kedy konkurencia narastá každým dňom. Samozrejme, že cestujete a spoznávate nové krajiny a nových ľudí, lenže poväčšine som stále sama s telefónom v ruke alebo skypom. A aj práca sa veľmi zmenila, kedysi klienti platili na direct bookingy ako letenku tak aj ubytovanie a robotu teraz si to modelka musí platiť sama. Vreckové už tiež pomaly neexistuje, takže musím žiť zo svojich zarobených peňazí. Nie je to veru ľahký chlebíček, platiť si všetko sama ako je zdravá strava a fitko. Nie vždy stretnete úžasných ľudí a nemôžete nič iné ako sa na nich usmievať a pretvarovať sa. Žiť s modelkami na jednom byte je peklo. Plus začal byť veľmi populárny instagram – niekedy to dopadne tak, že  dievča nedostane prácu len preto, že druhá modelka ma viacej followers na instagrame.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin4

Mala si svoje detské sny? O čom si snívala keď si bola malá?

Ako malá som chcela byť všeličím, ale nejako som ostala pri komixoch a počítačových  hrách. Pamätám si, ako mi naša scoutka Daria hľadala učiteľku na kreslenie, lebo mi chcela pomôcť. Nakoniec našla dievča, ktoré sa narodilo v rovnaký deň, mesiac a rok ako ja. Zostali sme kamarátky až dodnes.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Keď som doma na Slovensku, tak rada chodím do mesta na shishu a veľa cvičím. Rada venujem svoj čas ľuďom, s ktorými sa dlhšie nevidím a potom odídem na niekoľko týždňov za priateľom.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin4a

Aká je tvoja najobľúbenejšia pracovná destinácia?

Jednoznačne Japonsko! Milujem to tam! Kultúru a hlavne jedlo. Hlavne komixy sú na každom rohu a reklame. Mám už svoje miesta, kde sa chodím prechádzať a kde chodím jesť. Bola som tam minimálne desaťkrát. A samozrejme nemôžem vynechať ani Londýn. Tam mám všetko čo potrebujem – dobre sa tam s ľuďmi pracuje. Navyše sú veľmi milí. Často je tam práca veľmi jednoduchá. S komunikáciou problém nemám, takže pracovať tam je naozaj super.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin5

Do ktorej krajiny by si sa určite už nikdy nevrátila?

Čína a Grécko sú pre mňa asi najhoršie krajiny zo všetkých mojich ciest, ktoré som absolvovala. V Grécku som bola veľa rokov dozadu, možno sa to zmenilo, ale nikdy to už nezistím, lebo sa tam už vrátiť nechcem. Pamätám si, ako som o štvrtej ráno volala mamine, lebo som nemala počítač ani smartphone, a na práci mi urobili vlasy, ktoré som nedokázala rozčesať. Najhoršie na tom bolo to, že o ďalšie dve hodiny som musela vstávať na ďalšiu prácu. Tam som doslova spala. Doteraz mám ešte stále tie fotky. A Čína? Správajú sa k vám ako ku kusu mäsa na predaj. Je zložité s nimi pracovať, keď väčšina ľudí pri práci ani nehovorí po anglicky a vy len dedukujete čo asi od vás chcú.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin5a

Ktorú krajinu si si naopak zamilovala natoľko, že by si si vedela v nej predstaviť zvyšok svojho života?

Sú to určite metropoly ako Tokio a Londýn. V Londýne som prakticky stále, mám tam už aj kamarátky, len mesto má jednu veľkú nevýhodu – je to tam veľmi drahé. A Tokio je pre mňa najdokonalejšie mesto na svete. smiech

Ako sa v súkromí obliekaš? Je v tom veľký rozdiel ako chodíš oblečená na castingoch?

Momentálne mám na sebe modré džínsy a tričko s Homerom Simpsnom s nápisom: „Can´t talk eating“. Ako som už spomínala, milujem komixy a mám milión vtipných tričiek, ktoré sa snažím zakomponovať do svojho outfitu. Inak mám rada free style oblečenia. V poslednej dobe sa však snažím začať nosiť trošku farebnejšie a bledšie veci, inak som celá v čiernom.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin6

Prečo si si vybrala na štúdium práve animovanú tvorbu?

Vždy som chcela kresliť. Už od svojich 10 rokov som chcela robiť charakter design pre hry alebo kresliť komixy. No bohužiaľ, keď človek chce chodiť na umeleckú školu musí tam byť každý deň a s mojou prácou mi to veľmi nevychádzalo. Najskôr som rok chodila na Kremnickú súkromnú školu, ale potom mamina našla školu, kde boli ochotní akceptovať to, že občas na vyučovaní nie som. Niekedy to síce bolo dosť zložité, no všetko som to zvládla.

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin7

Slovenská modelka Michaela Kohútová a jej práca modelky

michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin8 michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin8a michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin9 michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin9a michaela_kohutova_kraska_ktora_sa_stratila_v_tokyu_mmagazin9b[exitmm.sk]

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár