Jeho ambíciou je poodhaliť svet filmu, ktorý bežný divák nevidí, predstaviť jednotlivé profesie a priblížiť, ako vzniká film. „So slovenskými filmármi sa v ňom budeme rozprávať o ich láske k remeslu – filmu a kinu. O kariérnych vzostupoch i pádoch, ale aj výzvach a inšpiráciách, ktoré ich poháňajú vpred,“ približuje nový podcast ZBLÍZKA prezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie – Wanda Adamík Hrycová.

Rozhovory v podcaste ZBLÍZKA bude pravidelne raz do týždňa viesť novinárka Andrea Gažová. Jej prvým hosťom je Martin Šulík, bývalý prezident SFTA a jeden z najvýznamnejších porevolučných filmových tvorcov, ktorého diela ovplyvnili vnímanie niekoľkých generácií.

Každý z jeho filmov, či už je reč o režijnom debute Neha, filmovými cenami ovenčenej Záhrade, na Oscara nominovanej Krajinke, o Cigánovi, Tlmočníkovi alebo o jeho poslednom počine Muž so zajačími ušami, nesie vlastné nadčasové posolstvo, ktorým sa dostáva divákovi hlboko pod kožu. Podcast ZBLÍZKA poodhaľuje príbeh filmového režiséra, scenáristu a príležitostného herca, ktorý sa rozhodol venovať svojej vášni, aj keď ho od toho rodičia odhovárali.

Ďalšími hosťami podcastu ZBLÍZKA budú herečka Emília Vášaryová, dramaturgička a scenáristka Zuzana Gindl-Tatárová a režisérka Lucia Kašová. Pilotný diel si môžu priaznivci filmu vypočuť na www.sfta.sk, Spotify, Deezer, Google Podcasts, Podbean Podcasts App. Partnerom podcastu a slovenského filmu je Prvá stavebná sporiteľňa.

Pridaj komentár