Vychutnajte si naživo unikátne dielo v modernej a menej tradičnej divadelnej forme od režiséra a scenáristu Miroslava Kožíka. In Periculo Gens alebo Ohrozený druh, sa zaoberá tematikou ochrany životného prostredia s cieľom zvýšiť povedomie o ekológii ako základnej podmienke prežitia ľudstva. Herci v ňom využívajú pohyb ako hlavný zdroj komunikácie, doplnený o výrazné vizuálne efekty a originálnu autorskú hudbu Petra Bažíka.

Nenechajte si preto ujsť unikátny umelecký zážitok z pohybového divadla, v ktorom herci na javisku vyrozprávajú náročný príbeh, ktorý poukazuje na ekologickú tému týkajúcu sa nás všetkých – znečisťovanie životného prostredia. Na vlastnej koži zažijete pôsobivú pohybovú choreografiu hercov, ktorí každý krok na javisku skúšali takmer rok. Výsledkom toho úsilia je silný vizuálny zážitok a to aj vďaka veľkoformátovej videoprojekcii Petra Bažíka a to vrátane emóciami nabitej autorskej hudbe tohto speváka, skladateľa, multi-inštrumentalistu a víťaza Česko Slovenského X-faktoru.

In Periculo Gens alebo Ohrozený druh si môžete vychutnať v piatok 24. novembra 2023 od 19:00 do 20:00 hod. v Novomestskom divadle na Vajnorskej 21. Lístky sú dostupné v sieti ticketportal.sk.

Pridaj komentár