Posledné roky sa znovu vracia trend kobercov v domácnostiach. Ide o praktický doplnok, ktorý skrášli interiér miestnosti. Drevené podlahy a dlažba sa už nehodia do každej časti domu a preto sa ľudia snažia vybrať určitú zhodu medzi moderným, starým a retro štýlom. Nie vždy sa to však podarí. Našťastie existuje na internete mnoho nápadov, ktorými sa môžete inšpirovať.

FOTO: Filip Miletic / Shutterstock.com

Aby ste mali po čom chodiť

Nemusíte chodiť nakupovať ďaleko. Krásne koberce si vyberiete jednoducho aj na internete. Fantázia vám limity nekladie a ak by ste si sami pomôcť predsa len nevedeli, tak sa môžete opýtať svojej rodiny, priateľov alebo dizajnéra. Ak vyberáte koberec do detskej izby, môžete si vybrať rovno medzi ponukou detských kobercov, ktoré sú pre deti aj lepšie prispôsobené a jednoduchšie sa udržujú hygienicky čisté. Nemusíte sa báť, na výber je aj množstvo moderných kobercov, ktoré majú za úlohu skrášliť celú miestnosť. Ale len opticky. V praxi ho budete mať len pod konferenčným stolíkom pri gauči, ktorý ho bude skvelo dopĺňať. Pozorne vyberajte vzor. K deťom je samozrejme možné dať prakticky čokoľvek s obrázkom a nebude to vyzerať zle. No v obývacej izbe alebo v hale by sa hodil jednofarebný koberec alebo koberec s jednoduchými vzormi. Ak nemáte žiadny vyhranený štýl, ruky máte o dosť voľnejšie a rovnako aj kombinovanie rôznych farieb.

Ťažká údržba, no mäkší pocit

Reč je o koberci, ktorý pravdepodobne všetci poznajú. Hustý, plyšový a hlboký, ktorý vyzerá, akoby bol vytvorený z metly na podlahy. Reč je o skvelých Shaggy kobercoch. Nie, nejde o postavu z obľúbenej rozprávky, ale o mäkký kus vášho doplnku v byte. Čistenie takýchto kobercov je naozaj trochu zložitejšie, pretože sa do nich môže drobný neporiadok ľahko zaseknúť, ale taktiež sú aj menej priepustné. Vybrať si môžete jednofarebné, vzorované alebo aj okrúhle Shaggy koberce. Pôsobia luxusnejšie a vášmu domovu pridajú trochu luxusu.

Pridaj komentár