Sivá je farba intelektu, vedomostí a múdrosti. Je vnímaná ako dlhotrvajúca, klasická a často elegantná až rafinovaná. No na druhej strane ju často zaraďujeme k farbám, ktoré vyjadrujú prílišnú konzervatívnosť a autoritu. Sivá je však perfektne neutrálna, a preto ju dizajnéri často používajú ako druhú najčastejšiu farbu vo farebných kombináciách. Chcete ju zaradiť do vášho šatníka aj vy? Začnite takto …

S príchodom veľkej vlny minimalizmu do odvetvia módy, sa sivá stala jednou z najobľúbenejších farieb a to v každom ročnom období. Keďže na farebnej škále leží medzi krajnými farbami – bielou a čiernou, je farbou kompromisu. Zahŕňa v sebe jemnosť a čistotu zo strany bielej v kontraste s hravosťou a eleganciou zo strany čiernej. Jednofarebné stylingy sú ale v súčasnosti na vrchole svojej popularity.

Sivý outfit od hlavy až po päty vyzerá čisto a veľmi štýlovo. Sivá má mnoho odtieňov, preto aj vaše kúsky odevov môžu byť veľmi rozmanité. Sako, nohavice, šaty či sivý kardigán by mali byť súčasťou šatníka každej modernej ženy. Sú to kúsky, ktoré budú vždy považované za klasické, elegantné a vkusné.

Sivá farba sa vyznačuje najmä tým, že je neutrálna, čiže ju veľmi ľahko skombinujete s ďalšími farbami. Možnostiam pri kombinovaní sa hranice nekladú. Ženám pristane kombinovanie sivej s bielou, čiernou, žltou, modrou, hnedou a ružovou farbou. Za najnovší trend sa považuje kombinácia sivej a pieskovej farby. Tieto upokojujúce farby zdôrazňujú ženskosť, rovnako ako aj vznešenosť a štýlovosť.

Bojíte sa, že sa v sivej zmeníte na šedú myšku? Vezmite si pár výraznejších doplnkov a budete vyzerať neodolateľne. Outfit môžete doplniť kabelkou či opaskom výraznejšej farby a dopriať si môžete pokojne aj výraznejší mejkap.

A nesmieme zabudnúť aj na trendy v bytových dekoráciách, kde je šedá tiež top farbou vyjadrujúca pohodlie, luxus a eleganciu. Stúpajúca popularita sivej farby je spojená najmä s ďalším obrovským trendom – so škandinávskym štýlom hygge. Je ťažké neobdivovať fotografie zo severských interiérov s tlmenou paletou sivej, bielej a jemných neutrálnych odtieňov.

Sivá farba sa vďaka svojej neutralite dokáže prispôsobiť okoliu, takže je dobrým základom pre každý interiér. A to nielen pre tento severský štýl bývania.

Ako neutrálna farba sa totiž hodí k výrazným aj jemným odtieňom, no v kombinácii so zemitými farbami a drevom vnesie sivá do interiéru závan prírody.

FOTO: pinterest.com, Björn Borg, Twinset, Cellbes

Pridaj komentár