V utorok 9.mája, ožil Zichyho palác v Bratislave unikátnou módnou prehliadkou pod názvom „Slovanské bohyne a iné tajomstvá“, v podaní módnej značky Jenny Jeshko. Táto jedinečná módna show bola spojená s výstavou obrazov výtvarníčky Dariny Berkovej. Obe tieto dámy spája nielen dlhoročné priateľstvo, ale aj umelecká tvorba. Podujatie sa konalo pod záštitou Oddelenia kultúry mestskej časti Staré mesto. Vernisáž a prehliadku otvorila riaditeľka oddelenia pani Lubica Janegová.

Silvia Šuvadová otvorila módnu prehliadku novej kolekcie Jenny Jeshko s názvom „Slovanské bohyne a iné tajomstvá“!

„Inšpirovala som sa obrazmi mojej priateľky Dariny Berkovej, ktorá sa vo svojej tvorbe venovala v poslednom období téme Slovanské bohyne. Slovanská, stredoveká bohyňa, predstavuje aj pre mňa krásnu, silnú a zároveň nežnú ženu – vílu, ale aj drsnú bojovníčku zároveň. A túto energiu by som rada svojimi modelmi poskytla aj súčasným ženám“, uviedla módna návrhárka Jana Ješková.

V kolekcii sú použité prírodné materiály ako snehobiela madeira na volánových blúzkach a šatách, či tmavozelený ľan a khaki juta s bohatými výšivkami. Niektoré modely sú ušité z jelenice a hodvábneho šifónu, rovnako v khaki odtieňoch.

Záver módnej prehliadky patril kolekcii modelov, ktoré boli vytvorené z látok s vlastnou potlačou s obrazmi výtvarníčky Dariny Berkovej. Látky boli vyrobené v USA.

Modely predviedli viaceré známe slovenské ženy. Prehliadku otvorila herečka Silvia Šuvadová v bielej madeirovej blúzke s bohatými volánmi na rukávoch a tmavozelených ľanových nohaviciach s bohatou výšivkou. Outfit bol doplnený tmavozeleným čipkovaným náhrdelníkom. Silvia predviedla ako druhý model sukňu zo zlatistej koženky a čiernozlaté sako s bohatou výšivkou.

„Modely Jany Ješkovej vystihujú ženu ako nádhernú, magickú slovanskú bohyňu, ktorá sa v nás všetkých ukrýva. Nosenie jej outfitov podčiarkuje ženskú krásu, nezávislosť a silu ženy, ku ktorej sa vraciame po tisícročiach, kedy sila ženy bola udupávaná. S modelmi Jany Jeshkovej mám preto aj hlbší vzťah, keďže moja spirituálna práca je práve o navrátení ženy Bohyne do každej z nás a o akceptovaní ženskej sily mužmi. Teším sa, že som mala možnosť stať sa na chvíľu aj modelkou, čo som pred dvadsiatimi piatimi rokmi odmietla, keď som bola oslovená pracovať ako modelka v Paríži. Modely Jenny Jeshko sú nadčasové a pre mňa reprezentujú SLOBODU“, povedala po prehliadke herečka Silvia Šuvadová.

Pridaj komentár