Verili by ste, že takmer 76 % žien sa domnieva, že prírodná kozmetika nie je účinná? I to je jedným z výsledkov, ktoré priniesol výskum britskej spoločnosti Mintel*. Hlavnou príčinou, musíme uznať že negatívnej a taktiež prekvapivej štatistiky, sú predovšetkým pochybnosti o ekologickej výrobe produktov v prípade, že pôsobia tak ako sľubujú.

Priaznivé účinky kozmetických prípravkov založených na prírodnej báze však netreba v žiadnom prípade podceňovať. Svojím prvým radom prírodných produktov s názvom Powered By Plants, to chce všetkým priaznivcom kvalitných kozmetických prípravkov dokázať i obľúbená kozmetická spoločnosť Dove.

Súčasťou tohto inovatívneho radu sú sprchovacie gély na báze esenciálnych olejov, prírodné dezodoranty a telové mlieka. Bude to znieť možno neuveriteľne, no produkty obsahujú až 98 % zložiek prírodného pôvodu, zachovávajú si 100 % prírodnú vôňu ako i účinky 35 rastlinných ingrediencií, z ktorých spomeňme napríklad morské riasy, cukrovú trstinu, eukalyptus, pelargóniu, bambus a mnohé ďalšie.

Sprchovací gél Dove Powered by Plants obsahuje esenciálne oleje a je kombináciou sily rastlín a znalostí expertov v starostlivosti o pleť. Ľahký sprchovací gél vytvorí luxusnú krémovú penu, ktorá čistí a vyživuje pokožku a zároveň ju zanecháva dlhodobo jemnú a žiarivú.

Guľôčkové roll-on dezodoranty Powered By Plants obsahujú 99 % prírodných surovín, ktoré sa starajú o jemnú pokožku podpazušia a zanechávajú ju rovnako hodvábnu ako ostatné dezodoranty. Nový guľôčkový dezodorant bez obsahu hliníka, prináša omamnú vôňu pelargónie a je vôbec prvým ekologickým dezodorantom Dove.

Úplnou novinkou je ekologický sprej, ktorý je prvým dezodorantom vo forme aerosólu. Týmto produktom značka Dove stanovila nový štandard v oblasti prírodných dezodorantov. Vďaka ľahkému zloženiu je dezodorant jemný a vďaka prírodným zložkám vysoko účinný.

Ďalšou skvelou novinkou je prvé rastlinné telové mlieko z 99 % prírodných ingrediencií, ktoré pokožke dodávajú 48-hodinovú hydratáciu. Hodvábne ľahké mlieko obsahuje zložky bambusu alebo výťažky pelargónie, ktoré dodajú vašej pokožke jas.

Nové produkty prichádzajú v štyroch rôznych vôňach, z nich každá má v srdci iný extrakt rastlín: pelargónia pre obnovu pokožky, bambus pre hĺbkovú výživu, zázvor pre odstránenie nečistôt a eukalyptus pre svoje rozjasňujúce účinky.

Ak váhate, či je táto kozmetika správnou voľbou, tak už rozhodne nemusíte! Všetky spomínané produkty z radu Powered By Plants od Dove totiž získali certifikát Cruelty-Free a Vegan od spoločnosti PETA, čím sa zaradili medzi tie, ktoré neboli testované na zvieratách a navyše sú vhodné aj pre vegánov. Rad Powered By Plants bol tiež certifikovaný značkou COSMOS NATURAL od spoločnosti ECOCERT Greenlife acreditation, najvyššej certifikačnej spoločnosti pre výrobky z oblasti bio kozmetiky.

* Mintel Natural, Organic and Ethical Toiletries – UK – Dec  2017

Pridaj komentár