Poznáte „teóriu synchronicity“? Táto teória pojednáva o každej udalosti v histórii, vzhľadom ku všetkým ostatným udalostiam a to aj z tých najneuveriteľnejších pohľadov. Prinášame vám pohľad na teóriu synchronicity v praxi!

Šialené?! Hitler a Stalin žili spolu v jednom meste! Viete v ktorom?

Najstarší strom na svete mal už 1000 rokov, keď zahynul posledný mamut

Najstarší strom na Zemi je druh borovice Pinus longaeva. Strom tohto druhu rastie v Bielych horách v Kalifornii už vyše 4000 rokov. Nedávno bol však nájdený strom tohto druhu, ktorý je starší ako 5000 rokov. Odhaduje sa mamuty, že mamuty vyhynuli asi pred 4000 rokmi.

Nintendo vzniklo v čase, keď Eiffelova veža bola ešte len vo výstavbe. V tom istom období bol na úteku známy Jack Rozparovač

Nintendo, japonská herná spoločnosť, bola založená 23. septembra 1889, ktorá začala vyrábať herné karty s názvom Hanafuda. V rovnakej dobe, budúci symbol Francúzska, Eiffelova veža, bol ešte len vo výstavbe. Medzitým sa Londýn obával jedného z najznámejších zločincov histórie, Jackom Rozparovačom.

Prvý bicykel sa objavil až po prvom parnom vlaku

Všetci máme pocit, že bicykel nám slúži už od nepamäti. V skutočnosti je to však celkom mladý vynález: kým prvý parný vlak bol svetu predstavený v roku 1797, prvý prototyp bicykla bol patentovaný až o 21 rokov neskôr, v roku 1818.

Značka Coca-Cola je len o 31 rokov mladšia ako Taliansko

Talianske kráľovstvo sa objavilo na mape sveta v roku 1861. O 31 rokov neskôr, v roku 1892, bol vyrobený prvý nealkoholický nápoj Coca-Cola.

Hitler, Stalin, Trockij, Freud či Franz Josef žili v roku 1913 v rovnakom meste!

Len si to predstavte: Viedeň, je teplý slnečný letný deň a píše sa rok 1913. V malej kaviarničke sedia, debatujú a usrkávajú si pri jednom stole čaj Hitler, Stalin a Freud. Ukazuje sa, že toto stretnutie bolo v minulosti teoreticky možné.

Málokto v skutočnosti vie, že títo slávni ľudia žili v rovnakom meste a ani nie tak ďaleko od seba. Trockij a Hitler boli pravidelnými návštevníkmi rovnakej kaviarne (Cafe Central), zatiaľ čo len pár krokov odtiaľ bolo Freudove obľúbené miest, Kaviareň Landtmann. Stalin a Hitler žili od seba len hodinu chôdze a mohli na seba vo Viedni kedykoľvek naraziť.

Cleopatra žila bližšie k letu na mesiac, ako k výstavbe pyramíd

Veľká pyramída v Gíze, najväčšia pyramída starovekého Egypta, bola postavená v roku 2540 pred n. l. Cleopatra však žila oveľa bližšie k dnešnej dobe (69 – 30 pred n. l.) a teda aj bližšie k prvému letu človeka na Mesiac, ktorý sa uskutočnil v roku 1969.

Charlie Chaplin zomrel v roku založenia spoločnosti Apple

Charlie Chaplin zomrel v roku 1977 – v tom istom roku bola založená spoločnosť Apple.

Harvardská Univerzita bola založená skôr, ako Isaac Newton sformuloval gravitačný zákon

Harvardská Univerzita bola založená v roku 1636, takmer 50 rokov skôr, než boli vydané Newtonove „Matematické princípy“. Táto práca bola publikovaná v roku 1687 a obsahovala zákony pohybu a gravitácie.

Bratia Wrightovci vykonali prvý let len 66 rokov predtým, čo prvý človek vstúpil na Mesiac

Tempo vývoja vedeckého bádania sa neustále zrýchľuje. Bratia Wrightovci robil ich prvý pilotovaný let v roku 1903. V roku 1969 však už prvý človek kráčal po mesačnom povrchu. Medzi týmito medzníkmi je len neskutočných 66 rokov!

Prvý fax bol vynájdený o 10 rokov skôr ako prvý telefón

V skutočnosti boli faxové prístroje objavené ešte skôr ako sme si mnohí mysleli. Prvý známy pracovný komerčný „fax“ začal pracovať na trati Paríž-Lyon v roku 1865. O 10 rokov neskôr, v roku 1875, Thomas Watson a Alexander Bell, demonštrovali prevádzku svojho prvého membránového telefónu.

Pridaj komentár