Mnohé mestá a krajiny oznamujú už dnes prísnu karanténu, čo znamená, že povinnosťou každého z nás je (až na nevyhnutné potreby) nevychádzať von z našich obydlí. Ale zostať doma nemusí byť vôbec nudné! Pretože sme v tom všetci spolu, mnoho inštitúcií a organizácií ponúka príležitosť navštíviť ich bez toho, aby sme opustili pohodlie nášho domova. Ak ste nikdy nemali možnosť navštíviť niektoré zo svetovo známych múzeí, teraz na to máte skvelú príležitosť. A čo je najlepšie? Prechádzkam po ich expozíciách môžete venovať toľko času, koľko len potrebujete. Vychutnajte si preto pohľad na všetky majstrovské diela do najmenších detailov. A ako to všetko vzniklo? Spoločnosť Google sa spojila s niekoľkými stovkami múzeí a galérií z celého sveta, aby priniesla všetkým virtuálne prehliadky a výstavy z tých najznámejších miest na svete. Poďte sa spolu s nami pozrieť na niektoré z nich.

Britské múzeum, Londýn

Virtuálna prehliadka tohto ikonického múzea, ktoré sa nachádza v samom srdci Londýna, vám umožňuje prehliadať artefakty z rôznych historických období a objavovať také zaujímavosti, akými sú napríklad egyptské múmie.

Túto dobrodružnú cestu môžete začať hneď tu .

Galleria degli Uffizi, Florencia

Táto galéria v Taliansku je domovom umeleckej zbierky jednej z najslávnejších rodín mesta – de’Medicis. Čo všetko sa v jej útrobách ukrýva?

Nechajte sa prekvapiť tu

Guggenheimovo múzeum, New York

Vychutnajte si už dnes slávne točivé schodisko v Guggenheimovom múzeu bez toho, aby ste museli urobiť čo i len krok z vášho obydlia. Odporúčame prehliadnuť si mnohé umelecké diela z rôznych historických období, vrátane impresionistickej, postimpresionistickej, modernej a súčasnej doby.

Začať môžete jednoduchým klikom priamo tu .

Musée d’Orsay, Paríž

Musée d’Orsay je národné múzeum v Paríži, v ktorom sa nachádzajú desiatky známych diel slávnych francúzskych umelcov, ktorí žili a pracovali od roku 1848 do roku 1914.

Vychutnajte si ich virtuálnu výstavu a pozrite si diela Moneta, Gauguina, Cézanna a mnohých ďalších legiend, ktorých tvorba zdobí stovky encyklopédií po celom svete tu .

Múzeum histórie, Berlín

Múzeum histórie, známe tiež pod názvom Pergamon alebo Pergamonské múzeum, je jedným z najväčších múzeí v Nemecku. Jeho veľkosť len potvrdzuje, že má skutočne čo ponúknuť. V tomto historickom múzeu sa nachádza množstvo antických artefaktov, ako napríklad slávna babylonská brána Ishtar a samozrejme Pergamonský oltár.

Prajeme vám príjemný zážitok tu .

Múzeum moderného umenia, Soul

Vitajte v jednom z najpopulárnejších múzeí v Kórei. Virtuálna prehliadka, ktorú si teraz môžete pozrieť z ktoréhokoľvek miesta na svete, vás prevedie šiestimi poschodiami súčasného kórejského a medzinárodného umenia.

Ste pripravení na poriadnu dávku umenia tu ?

Národná galéria umenia, Washington D. C.

Až spoza Atlantického oceána si môžete pozrieť výstavu americkej módy z rokov 1740 až 1895, ktorá zahŕňa mnoho odevov počnúc Érou kolonizácií a končiac Americkou revolúciou. Druhou zaujímavou výstavou, ktorú vám rozhodne odporúčame, sú umelecké diela známeho holandského barokového umelca Johannesa Vermeera.

Ktorú expozíciu si vychutnáte ako prvú tu ?

Národné antropologické múzeum, Mexiko City

Odhaľte tisícky rôznych zaujímavých artefaktov a históriu venovanú predhispánskemu dedičstvu Mexika.

23 výstavných miestností a celý rad starovekých predmetov, dokonca aj tie zo starovekej mayskej civilizácie, si už dnes môžu získať i vaše sympatie tu .

Rijksmuseum, Amsterdam

Prekrásne zdobené haly ponúka preslávené múzeum nachádzajúce sa v hlavnom meste Holandska, ktoré je domovom mnohých majstrovských diel z obdobia holandského zlatého veku.

Objavte už dnes diela takých velikánov akými Rembrandt, Vermeer a mnohí ďalší. Dvere sú vám otvorené priamo tu .

Pridaj komentár