V Španielskom sále Pražského hradu sa v stredu 30. augusta uskutočnilo finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pre Českú a Slovenskú republiku. Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každým rokom prihlási státisíce záujemcov z takmer 40 krajín sveta, pozná teraz mená víťazov pre Českú a Slovenskú republiku. Stali sa nimi Leontýna Šiřinová (16) a Václav Chvojka (21) za Českú republiku a Nataša Košťová (15) a Matúš Gašparík (16) za Slovenskú republiku. Víťazi budú reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále v Miláne, kde si TOP 15 finalistov rozdelí garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote 750.000 Eur.

Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pre Českú a Slovenskú republiku pozná svojich víťazov! Spoznajte ich aj vy!

Víťazi Schwarzkopf Elite Model Look 2017 – Václav Chvojka (21), Leontýna Šiřinová (16), Nataša Košťová (15) a Matúš Gašparík (16)

Fashion partnerom finálového večera je už tradične spoločnosť Luxury Brand Management. Tá má vo svojom portfóliu viac než 35 luxusných značiek v čele so značkami Bottega Veneta, Saint Laurent, Valentino, Givenchy, Alexander McQueen a mnoho ďalších,  pričom tieto svoje butiky prevádzkuje na prednom pražskom nákupnom bulváre – Pařížské ulici.

Ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento rok sa slávnostného finálového večera zúčastnili topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad ambasádorky projektu Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2017 Michaela Kocianová a Zuzana Stráská, víťazka svetového finále EML 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Denisa Dvořáková, Adriana Čerňanová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a víťazka svetového finále EML 2016 Jana Tvrdíková.

Hudobnými hosťami finále boli Tros discotequos. Finálovým večerom sprevádzala všetkých prítomných herečka Zuzana Stivínová.

Český herec a hudobník – Vojtěch Dyk

O budúcich modelkách rozhodovala porota zložená z odborníkov v oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadla napríklad slovenská topmodelka a ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2017 Michaela Kocianová, riaditeľka Scouting Elite World Iris Minier, či riaditeľ súťaže Saša Jány, ktorý o súťaži hovorí: „Som nadšený z finálového večera, dostávam skvelú spätnú väzbu od mnohých hostí, charizmatické finalistky a finalisti očarili publikum svojou krásou a eleganciou. Spojenie mladosti, módy a hudby vytvorilo nádherný zážitok, ktorý umocnil Španielsky sál Pražského hradu“. Čestnou predsedníčkou poroty 26. ročníka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR sa stala česká topmodelka Linda Vojtová.

Projekt Elite Model Look sa aj tento rok spojil s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Vlasová kozmetika Schwarzkopf sa tak po dlhodobej úzkej spolupráci so svetovo známymi celebritami, vrátane modeliek ako napr. Claudia Schiffer a Heidi Klum, stala súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu.

„Som rád, že i tento rok sme so značkou Schwarzkopf mohli byť partnerom prestížnej modelingovej súťaže, ktorá najmä v poslednej dobe zaznamenáva mnoho významných svetových úspechov. Či už je to umiestnenie českých a slovenských víťazov na predných priečkach celosvetového finále, alebo i ich následné pracovné úspechy a spolupráce s tými najlepšími módnymi domami a značkami. Napr. Barbora Podzimková alebo Kristian Černík sú pre mňa dôkazom, že naša spolupráca s Elite Model Look má zmysel a prajem aj tohtoročným víťazom, aby pre nich toto víťazstvo bolo odrazovým mostíkom k ich budúcej kariére“, hovorí k projektovému partnerstvu Aleš Malenka, riaditeľ divízie Beauty Care spoločnosti Henkel ČR a SR.

V mesiacoch marec a apríl sa v obchodných centrách po celej ČR a SR uskutočnilo celkom 25 kastingov, ktoré prilákali pozornosť veľkého množstva mladých žien a mužov. Sústredenie pred samotným finále prebiehalo od 25. augusta v pražskom hoteli Ambassador – Zlatá Husa, kde boli zároveň finalistky a finalisti ubytovaní. Po slávnostnom finále sa hostia presunuli na afterpárty do Art Restaurant Mánes.

Dlhoročným partnerom súťaže je značka Rowenta, ktorá v spolupráci s agentúrou Elite vyvíja produkty pre vlasovú starostlivosť rady Rowenta for Elite Model Look. Do projektu sa opäť zapojila a o biele zuby finalistov sa postarala talianska bieliaca zubná kozmetika BlanX. Oficiálnou dekoratívnou kozmetikou finalistov sa stala i pre tento rok značka ARTDECO. Ďalším partnerom je aj lifestylový magazín Feminity.

„Som rád, že finále Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR, odštartovalo kariéry nádejných modeliek a modelov z Čiech a Slovenska. Všetci finalisti budú mať možnosť realizovať úspešnú kariéru topmodeliek ako Linda Vojtová, Hana Jiříčková, Miša Kocianová, Denisa Dvořáková či Michaela Hlaváčková. Verím, že postup na novembrové svetové finále Elite Model Look, ktoré sa uskutoční v mekke módy v Miláne, prinesie národným víťazom také možnosti, ako svetovým víťazkám posledných ročníkov Eve Klimkovej, Báre Podzimkovej či Jane Tvrdíkovej“, dodáva Sáša Jány, riaditeľ súťaže.

FOTO: Schwarzkopf Elite Model Look

Pridaj komentár