Satirické obrázky ukazujúce závažné problémy dnešného sveta

795
Satirické obrázky ukazujúce závažné problémy dnešného sveta 4

Na prvý pohľad sa farebné ilustrácie môžu zdať smiešne, ale keď sa pozriete bližšie a trošku sa zamyslíte, zistíte, že v skutočnosti ukazujú niektoré z najzávažnejších problémov doby v ktorej žijeme.

670

Vizuálne prezentácie toho, čo všetko je s naším svetom zle, prináša poľský umelec Pawel Kuszynski, ktorý svojim brilantným satirickým umením umožňuje publiku vnímať svet okolo seba bez ružových okuliarov.

Pawel-Kuczynski-satirical-art6

Kuszynski na narodil v roku 1976 a potom, ako absolvoval Fine Arts Academy v Poznani, sa začal v roku 2004 venovať satirickým ilustráciám, ktoré napádajú rôzne aspekty našej spoločnosti od politiky ku chudobe, sociálneho statusu až po médiá.

Pawel-Kuczynski-satirical-art0

Umenie by nemalo len „vyzerať pekne“, malo by byť tiež používané na prenos myšlienok a správ, ako sú tieto. Jeho obrazy sú tak silné, pretože nás nútia vysporiadať sa s niektorými z najhorších realít našej doby. Nekreslí kvietky a krásnu prírodu ale rieši otázky vojny, politickú manipuláciu, pokrytectvo, poškodzovanie životného prostredia, ekonomické nerovnosti a mnohé ďalšie neduhy, ktorým ľudstvo čelí.

07-sEWccr9

Obrázky tvoria správnu rovnováhu medzi jasným a komplikovaným – najskôr ich teda musíte rozlúštiť, aby ste pochopili dôležitú správu, ktorú v sebe nesú. Pastelové farby a jednoduché tvary dávajú jeho dielam akýsi nadčasový vzhľad a pomáhajú nám nazerať na tento svet trošku z iného uhlu pohľadu.

Pawel-Kuczynski-satirical-art1

Doprajte si chvíľku a zamyslite sa nad týmito silnými obrázkami, väčšinu z nich „vylúštite“ bez väčších problémom a následne zvážte, čo všetko beriete za samozrejmosť. Či už s jeho správami súhlasíte alebo nie, jeho schopnosť nechať hovoriť svoju myseľ prostredníctvom umenia ja úžasná.

Pawel-Kuczynski-satirical-art2Pawel-Kuczynski-satirical-art5Pawel-Kuczynski-satirical-art7Pawel-Kuczynski-satirical-art8Pawel-Kuczynski-satirical-art10Pawel-Kuczynski-satirical-art11Pawel-Kuczynski-satirical-art12Pawel-Kuczynski-satirical-art21satirical-art-pawel-kuczynski-1satirical-art-pawel-kuczynski-3satirical-art-pawel-kuczynski-5satirical-art-pawel-kuczynski-7satirical-art-pawel-kuczynski-10satirical-art-pawel-kuczynski-13satirical-art-pawel-kuczynski-16satirical-art-pawel-kuczynski-17satirical-art-pawel-kuczynski-19 (1)satirical-art-pawel-kuczynski-27satirical-illustrations-pawel-kuczynski-2-3satirical-illustrations-pawel-kuczynski-2-6[thisismarvelous.com/boredpanda.com]

 

3 KOMENTÁRE

Pridaj komentár