Spevák Samuel Tomeček má za sebou úspešné obdobie. Koncom minulého roka vydal CD Ikony, na ktorom vzdal hold velikánom slovenskej populárnej hudby. Samuel na albume nahral spolu so svojou kapelou v úplne novom šate skladby Františka Krištofa Veselého, Jara Filipa, Deža Ursinyho, Karola Duchoňa a ďalších, čím priblížil aj mladej generácii poslucháčov nestarnúce skvosty našej pop music.

Samuel Tomeček prekvapil retro – tanečným štýlom! Pozrite si jeho nový videoklip k skladbe Motýlik!

V týchto dňoch Samuel Tomeček predstavuje žánrovo podobnú hudobnú „retro“ novinku s názvom Motýlik, ktorou plynule nadviazal na spomínaný album Ikony. Autorom textu skladby je producent a gitarista Samuel Kovács, s ktorým Tomeček spoločne napísal hudbu k skladbe Motýlik. Režisérom videoklipu je Martin Miko.

Baví ma spájať viaceré hudobné štýly

Nový singel s názvom Motýlik  je úplne iný ako spevákova predchádzajúca vlastná tvorba – nesie v sebe retro prvky v modernom tanečnom, ba až disco aranžmáne. „S hudobným nápadom, ako aj s názvom skladby prišiel producent a gitarista Samuel Kovács už koncom minulého roka. Vtedy mi napadla melódia v refréne, ale pesničku sme odložili na neskôr. Tento rok sme sa k nej vrátili.

Zmodernizovali sme starší sound do moderného tanečného zvuku tak, aby si pesničku mohli ľudia nielen zaspievať, ale si na ňu aj zatancovať. Samozrejme, snažili sme sa zachovať aj prvky doby minulej, aby v nej bola cítiť v dobrom zmysle nostalgia, pretože ma baví spájať viaceré hudobné štýly. Následne sme dokončili text a začali sme rozmýšľať nad videoklipom. Kristy Mohrová prišla s návrhom na retro klip, scény a detaily sme potom dolaďovali spoločne. Verím, že výsledok stojí za to J,“ povedal obľúbený spevák Samuel Tomeček, ktorého môžeme aj tento rok vidieť v relácii RTVS Milujem Slovensko.

V klipe Twiinsky aj Otto Weiter

Tomeček videoklip nakrúcal na viacerých miestach na Slovensku. Prvé zábery vznikli na Základnej škole na Tupolevovej v Bratislave, ktorú dokonca deväť rokov navštevoval samotný spevák. „Zaujímavosťou je, že pani učiteľka Zuzka, ktorá v klipe vystupuje so mnou, bola mojou prvou učiteľkou,“ prezradil Samuel. V klipe taktiež môžeme vidieť aj spevácke duo TWiiNS a speváka Otta Weitera.

„Sestry Danielu a Veroniku Nízlové z dua TWiiNS mám veľmi rád, sú neskutočne pozitívne. Počas celého nakrúcania som ich nevidel inak ako usmiate, aj keď sme pracovali od skorého rána. Spoznali sme sa asi pred dvanástimi rokmi na jednej akcii, kde sme vystupovali a odvtedy sme kamaráti. V rámci koncepcie klipu s dvojičkami som si nevedel predstaviť lepšiu dvojicu a som veľmi rád, že baby prijali pozvanie účinkovať v našom klipe,“ povedal Samuel a dodal: „Otto Weiter bol takisto skvelý, plný svojej typickej dobrej energie. Som rád, že sa nechal nahovoriť na spoluprácu.“

Ďalšie zábery vznikli v štýlových priestoroch bratislavskej kaviarne Škodovka a na Záhorí.

„Musím sa priznať, že samotné nakrúcanie bolo celkom náročné. Príprava na nakrúcanie nebola jednoduchá. Museli sme nájsť vhodnú triedu, celú ju premeniť tak, aby pripomínala časy minulé … lavice, tabuľu, stoličky, všetko vymeniť – naozaj to bola fuška. Zároveň sme museli nájsť retro oblečenie pre celú kapelu a pre hostí, ktorí v klipe účinkujú. Niečo sme našli v obchodoch, niektoré kúsky nám požičali aj naši známi a rodina. Podarilo sa nám nájsť kaviareň Škodovka v Bratislave, ktorá nám zahrala do karát, pretože je v nej retro úplne všetko,“ dodal Tomeček.

FOTO: Miňo Debnár

Pridaj komentár