S príchodom jari prirodzene uvažujeme nad tým, že polihovanie na sedačke prenecháme na neskoršie obdobie a namiesto toho si radšej užijeme prechádzky v prírode. Neraz si však lámeme hlavu nad tým, čo si obliecť a najmä čo si obuť, aby sa prechádza v prírode nezmenila na hotové peklo. Nezáleží na tom, či ideme na kopec pozorovať hviezdy cez pravé astronomické ďalekohľady, alebo sa ideme nadýchať čerstvého vzduchu – dokonalý outfit musíme proste mať aj v prírode.

Ako sa nastylovať na prechádzku do prírody?

Nepodceňujme vietor

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že aj keď vonku svieti slnko a teploty sú viac než príjemné, vo vyšších polohách nás môže okrem chladnejšej mikroklímy prekvapiť aj vietor. Stačí len vyjsť na vyššie položenú lúku, ktorá nie je krytá lesom a hneď pocítime, že vietor, ktorý sme v nižších polohách nepociťovali, bude oveľa intenzívnejší. Odporúčame mať preto vždy po ruke čiapku a šál omotaný okolo krku. Keď podceníme ochranu citlivých partií, ako sú krk a spánkové oblasti, o pár hodín môžeme ostať ležať v posteli so zvýšenou teplotou a naše Rieker topánky tak ostanú odložené vo verande.

Slnečné okuliare

Zdá sa vám zbytočné nosiť v jari slnečné okuliare? Opak je však pravdou. Keď sa vyberieme na pravú jarnú prechádzku, treba ich mať vždy po ruke. Okrem toho, že ochránia náš zrak, vedia dokonale dotvoriť náš celkový outfit. Ideálne je zladiť okuliare najmä s džínsami a pohodlnými opätkovými topánkami Gabor. Opätkové topánky si však vezmite na prechádzky jedine vtedy, ak budete chodiť po chodníku s pevným podkladom.

Farebnosť v šatníku

Počas zimných mesiacov sa obliekame prevažne do tmavých nevýrazných farieb. S príchodom jari však môžeme bez najmenších problémov vytiahnuť extravagantnejšie kúsky oblečenia. Jar miluje farebnosť v šatníku. Pokojne siahnite po horčicovej, krémovej, konvalinkovo modrej, petrolejovej alebo staroružovej farbe oblečenia, ktoré sú túto jar jednoznačne v kurze.

Pridaj komentár