Poznáte to. Ste na materskej dovolenke, financie vám chýbajú a s manželom hľadáte spôsob, ako zlepšiť váš rodinný rozpočet. Manžel chodí do náročnej práce, preto nepripadá do úvahy, že by si našiel druhú prácu. Vy dostávate rodičovský príspevok, ktorý vám akurát stačí na zaplatenie energií. Čo sa tak ale pustiť do podnikania? Ak niečo rady vyrábate a chcete sa tým živiť, podnikať popri materskej bude potom pre vás to pravé orechové.

Rozbehnite biznis aj popri materskej dovolenke!!! Ako dokážete konkurovať aj zabehnutým podnikom?

Živnosť alebo s.r.o.?

Najskôr si ujasnite, či chcete živnosť alebo s.r.o. Od toho bude záležať, ako rozbehnete svoje podnikanie. Ak vás práca v ktorej ste pracovali nenapĺňala, nebojte sa venovať rozbehnutému biznisu aj po skončení materskej.

Naučíte sa lepšie plánovať čas a uvedomíte si, že razom stíhate aj podnikať a aj sa venovať rodine. Všetko sa dá, ale záleží to predovšetkým na vašej povahe. Každý nový biznis, ak ho chcete rozbehnúť, potrebuje dostatok energie a voľného času. Ak sa budete spoliehať, že sa vaše podnikanie rozbehne samo, tak sa veľmi mýlite.

Práca ako zábava

Vaše podnikanie rozbehnete úspešne aj vtedy, keď ho budete brať ako zábavu. Samozrejme, nebudete mať presne stanovenú pracovnú dobu a možno si budete brávať prácu aj na dovolenku, ale to by vás nemalo odrádzať od budovania biznisu. Ak nemáte na to povahu, do podnikania sa potom radšej ani nepúšťajte. Prišli by ste zbytočne o peniaze a aj o čas, ktorý ste do toho investovali. To, že ste si kúpili kompatibilné tonery do firemnej tlačiarne, vás nepoloží na lopatky. Tonery využijete aj v domácej tlačiarni. Na lopatky vás položí nezáujem napredovať a čím skôr si tento fakt uvedomíte, tým lepšie pre vás a váš biznis.

Ak chcete rozbehnúť biznis aj popri materskej, najprv si položte otázku, kto vám bude opatrovať deti, ak budete na stretnutí s klientom, ak budete nakupovať techniku do domácej kancelárie alebo budete vybavovať úradné dokumenty. Ak ste si vedomé, že to budete zvládať, vrhnite sa do rozbehnutia biznisu hneď. Ak ale nie, radšej vyčkajte, kým dieťa pôjde do materskej školy.

Ako si úspešne rozbehnúť biznis?

  1. Učte sa nové veci a inovujte. Konkurencia potom nebude mať šancu.
  2. Zdôrazňujte klientom, prečo by si mali vybrať práve vás.
  3. Vyberajte kvalitnú techniku do kancelárie a nebojte sa priplatiť si aj za lepšie atramentové kazety do tlačiarní.

Pridaj komentár