Napriek veľkolepým plánom a prípravám 12. ročníka Avon Pochodu, ktoré boli na začiatku tohto roka ešte v plnom prúde, sa najväčšie charitatívne podujatie zamerané na boj proti rakovine prsníka na Slovensku neuskutočnilo. Avon však využil zmeny, ktoré so sebou priniesla pandémia koronavírusu ako výzvu a vo svojom snažení nepoľavil. Práve naopak, od roku 2017 odovzdá doposiaľ najvyššiu sumu na pomoc onkologickým pacientkam vo výške 31 021 €.

Aj napriek neistým podmienkam týkajúcich sa realizácie podujatia Avon Pochod za zdravé prsia, sa tak ako každý rok, stali hlavným symbolom pomoci Tričká za zdravé prsia. Zbierka prebiehala od marca a vyvrcholila kampaňou v októbri 2020, ktorý je medzinárodným mesiacom boja proti rakovine prsníka. Avon si vytýčil za cieľ vyzbierať viac ako 25 000 € a zároveň informovať o dôležitosti prevencie a samovyšetrenia. Vďaka ľudom, ktorí veria v zmysluplnosť projektu, sa podarilo túto sumu prekročiť o niekoľko tisícok.

Celková suma vo výške 31 021 € pozostáva zo zisku z predaja tričiek, podpory od partnerov projektu, ako i sumy od spoločnosti Avon, ktorá venovala na boj za zdravé prsia 5000 € a zaviazala sa venovať z každého predaného špeciálneho kozmetického setu 1 €.

„Avon je súčasťou životov žien po celom svete a našim záväzkom voči nim je starať sa o ich zdravie a bezpečnosť. Pomoc a podpora žien v neľahkých situáciách, či už zdravotnej, sociálnej alebo ekonomickej, je nielen našim cieľom, ale i poslaním. Veríme, že spolu dokážeme vytvoriť z tohto sveta lepšie miesto pre život. Projekt Avon za zdravé prsia je jedným z našich najvýznamnejších charitatívnych projektov a ceníme si, že mu ľudia veria rovnako ako my. Koniec zbierky a úžasná suma 31 021 €, ktorú vďaka našim Avon Ladies, verejnosti, partnerom a ambasádorom môžeme tento rok odovzdať OZ Tak trocha inak, je pre nás nielen motiváciou, ale aj záväzkom a hnacou silou do ďalších rokov. Ďakujeme, že vám záleží na zdraví žien a že tak spolu môžeme a dokážeme pomáhať tam, kde je to potrebné,“ uviedla Karina Takovenko, generálna riaditeľka Avon SUG.

„Štartovací balíček pre bezvlásky je projekt, ktorý vznikol na základe našich osobných skúseností, rozhovorov s onkologickými pacientkami na Slovensku, ako aj ich príbuznými a lekármi. Balíčky poputujú už teraz pacientkam s rakovinou prsníka. K dispozícii budú vo vybraných nemocniciach na Slovensku, ako aj našej webovej stránke, kde si ich môžu bezvlásky objednať. Samozrejme zadarmo. Navyše, ich súčasťou je brožúra, turban alebo šatka a rúž. Vďaka Avonu a ich projektu Avon za zdravé prsia, ktorý už niekoľko rokov nielenže nahlas hovorí o dôležitosti prevencie, ale aj reálne finančne pomáha, dokážeme dodať stovkám žien nádej, vieru, ale hlavne jasne potvrdiť, že „Spolu sme silnejší“ a dokážeme viac, ako si možno vieme predstaviť,“ priblížila o projekte jeho autorka a zároveň riaditeľka OZ Tak trocha inak, Erika Mokrý.

Poďakovanie za podporu projektu patrí aj trom inšpiratívnym dámam: Kataríne Lachovej, Kataríne Schneiderovej a Kataríne Bartalskej, ktoré svoj strach pretavili v odvahu a podelili sa v kampani o svoje príbehy a skúsenosť s ochorením rakoviny prsníka, ktorým si samé prešli a zvíťazili. Vďaka patrí aj dlhoročným ambasádorom a taktiež tým, ktorí podporili projekt tento rok– Eva Kramerová „Evelyn“ a František Košaristan „Fero Joke“, herec Juraj Bača, influencerky a milovníčky zdravého životného štýlu – Tatiana Žideková, Lucia Mokráňová a Simona Kozerawski. Októbrovú kampaň na svojich profiloch sociálnych sietí podporili aj osobnosti ako Zuzana Vačková, Lenka Šóošová, Katarína Balážiová, Karolína Chomisteková či Lenka Tekeljaková.

FOTO: MEMO photo agency

Pridaj komentár