Nezbedné mačiatko – Klbko, žije so svojím trochu lenivým a pohodlným otcom – Fúzikom, v maličkom apartmáne v srdci veľkomesta. Klbko sa rád díva na svet z okna svojho domova a sníva o tom, že raz spozná všetko to neznáme tam vonku. Vďaka svojej vynaliezavosti sa mu podarí zostrojiť si skutočnú lietajúcu raketu, na ktorej sa vyberie hľadať bájny Mačací raj …

Rodinný animovaný príbeh Smelé mačiatko o otcovskej láske, odvahe a hľadaní stratenej nádeje už odštartoval v slovenských kinách!!!

Vtedy jeho otec, napriek svojej zlej skúsenosti s vonkajším svetom, bez váhania vykročí z bezpečia domova a spolu s novou parťáčkou Arou sa ho okamžite vydáva hľadať. Príbeh o sile lásky otca k svojmu synovi plný dobrodružstiev a nových priateľstiev chytí za srdce nielen všetkých milovníkov mačiek!

Animovaná rozprávka Smelé mačiatko vznikla v štúdiu Light Chaser, ktoré bolo založené v roku 2013 v Pekingu. Spoločnosť sa snaží pod vedením Garyho Wanga stať najlepším animovaným štúdiom v Číne. Smelé mačiatko je ich tretím animovaným projektom, predtým to boli Little Door Gods (2016) a Tea Pets (2017).

Film bol pripravovaný štyri roky, keďže všetky scény ktoré sa vo filme objavia, boli vytvorené a vymodelované na základe skutočných aktuálnych ulíc. Tvorivý tím venoval vysokú pozornosť tomu, aby čo najprecíznejšie dotvorili hlavné zvieracie charaktery a k spolupráci si preto prizvali medzinárodný zvukový aj postprodukčný tím.

S akými hlavnými postavami sa vo filme stretneme?

FÚZIK

Fúzik je Britská krátkosrstá mačka. V prepočte na ľudský vek má niečo okolo 38 rokov. Je otcom malého Klbka. Od svojho narodenia býva v mestskom apartmáne, je tučný a lenivý a častokrát sa díva z okna. Užíva si útulný domov a desí ho svet mimo bytu, pretože sa v minulosti stalo, že musel nedobrovoľne opustiť svoj domov.

KLBKO

Klbko je Fúzikov syn. Narodil sa v apartmáne, je aktívny, múdry a nikdy nevystrčil labku z bytu v ktorom býva. Svet vonku ho fascinuje a túži nájsť legendárny Mačací raj, o ktorom si myslí, že tam nájde svoju mamu, ale otec Fúzik sa mu to zakaždým snaží vyhovoriť.

V slovenskom znení prepožičali hlasy animovaným postavám Tobias Kráľ, Martin Nahálka, Oľga Belešová, František Kovár a ďalší.

Animovaný film Smelé mačiatko od režiséra Garyho Wanga prináša od 26. júla 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film!

Pridaj komentár