Vo štvrtok večer sa v priestoroch Slovenského rozhlasu uskutočnil druhý z koncertov Roba Opatovského v rámci turné Šťastné a Veselé Tour 2023. Okrem takmer dvojhodinového koncertu, ktorý na Štedrý deň zo záznamu odvysiela Rádio Slovensko, uskutočnil aj krst vinylu Šťastné a Veselé.

„Bolo to famózne. Pre mňa osobne to bol koncert roka,“ netajil nadšenie spevák Robo Opatovský. Počas koncertu vystúpilo aj viacero hostí ako a capella For You, detský spevácky zbor zo ZUŠ Jána Albrechta pod vedením Dariny Andučič Tóthovej, tanečný pár Patrik a Silvia, spevák Lucius, speváčka Nikol Barláková, s ktorou zaspieval skladbu Čas sviečok či Bystrík, ktorý s ním spieval aktuálny singel Na kopce!

Robo Opatovský & Bystrík – Na kopce! 

„Rozhodol som sa začať bombasticky, skladbou Šťastné a veselé, je tam atmosféra, tanec, detský zbor. Na koncertoch je so mnou kapela s fantastickými muzikantmi – Romanom Mečiarom, Michalom Fedorom a na druhú časť turné som pozval aj Roba Tkáča z Košíc, trúbkara a akordeonistu Ondreja Jurášiho, Ernesta Vizváryho. Teda ďalších úžasných muzikantov,“ hovorí spevák R. Opatovský aj o ďalšom priebehu turné Šťastné a Veselé. „Všetky tieto veci sa mi hodili do repertoáru a dramaturgie. Hráme aj klasiky ako Vianočná pošta alebo Čas sviečok, ale aj nové skladby ako Poďme si priať, Vianočný kráľ.“

Súčasťou bratislavského koncertu bolo aj uvedenie do života vinylového vydania albumu Šťastné a Veselé, ktorý vyšiel minulý rok. „Vinyl uviedli do života Bystrík a Roman Bomboš slovenským červeným vínom,“ prezradil Opatovský, ktorého už zajtra (pozn. v sobotu 3.12.) čaká ďalší koncert v Tatranskej Lomnici, odkiaľ sa presunie do Košíc a Trenčína. Počas takmer dvojhodinového koncertu odznelo dvadsať skladieb zo všetkých štyroch spevákových vianočných albumov a zahral aj obľúbené „nevianočné“ skladby Modlím sa hudbou alebo Keď muž miluje ženu.

Robo Opatovský – Keď muž miluje ženu

ROBO OPATOVSKÝ Šťastné a Veselé Tour

03.12.2022 Tatranská Lomnica (VYPREDANÉ)

04.12.2022 Košice (VYPREDANÉ)

05.12.2022 Trenčín

09.12.2022 Bardejov

11.12.2022 Topoľčany (VYPREDANÉ)

Vstupenky na turné sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk

Pridaj komentár