Slovenský spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip ku koncertne najúspešnejšej skladbe z albumu Šťastné a Veselé. Priznáva, že skladbu pôvodne neplánoval zaradiť do programu koncertov, stalo sa tak náhodou a reakcie publika podnietili vznik videoklipu.

„Skladbu V bájnom Betleheme som pri nahrávaní bral ako moju intímnu výpoveď, môj vzťah k tejto biblickej téme. Je to náročnejšia skladba, ktorú sme minulý rok ani neplánovali na turné hrať. Vyskúšali sme to však a diváci sa uprostred repertoáru postavili a zatlieskali. Toto sa opakovalo následne na každom koncerte, a tak mi fanúšikovia vlastne vybrali vianočný singel na tento rok,“ povedal o skladbe, ktorá pochádza z albumu Šťastné a Veselé, spevák Robo Opatovský.

Videoklip ku skladbe pripravil Robov overený tím – Kubo Točič Chochula a Filip Cemper. Nakrúcali v Jezuitskom kostole v Skalici, ktorý si vybrali pre jeho akustiku. Tá je najlepšia v strednej Európe. „Dnes už je to vlastne koncertná sála a mám tento kostol rád aj pre to, že má nádherný interiér. Okrem synchrónov z kostola sa Kubo vynašiel aj pri príbehových záberoch. Tie dotvárajú celkovú atmosféru videoklipu V bájnom Betleheme,“ prezradil spevák.

Robo Opatovský absolvoval viacero rozhlasových predpremiér aktuálneho singla a prezradil, že aj v tomto prípade bola nálada trochu iná ako obvykle. „Zvyčajne, keď sa pustí pesnička, tak sa hneď debatuje. V tomto prípade ostalo ticho a spoločne sme ju počúvali. To bolo veľmi príjemné a aj moderátori sa vyjadrili, že je nádherná a chceli vedieť ako znie naživo. Asi má svoje čaro, ktoré z pódia prešlo k divákom do hľadiska a z rádia verím, že prejde toto čaro aj k poslucháčom,“ povedal o svojej skúsenosti R. Opatovský. Zároveň je aj veľmi zvedavý, či sa niečo podobné udeje aj v prípade videoklipu.

Pridaj komentár