Meno Robert Burian netreba na slovenskej a veru ani na svetovej hudobnej scéne, nijako zvlášť predstavovať.

Aj keď sa do povedomia širšej verejnosti dostal vďaka bezpochyby najúspešnejšej skladbe v novodobej histórii slovenskej populárnej hudby – „Žijeme len raz“, na ktorej spolupracoval s raperom Egom, mal už v čase vydania svojho prvého albumu Soundpark na svojom konte viac ako sto nahrávok vydaných v zahraničí. Od tohto času sa tento počet ešte viac rozrástol.

Aktuálne si Robert Burian pripísal na svoje konto významný míľnik v podobe remixu skladby The Time Is Now producenta EDX, vychádzajúci na holandskom labele Spinnin’ Records.

Spolupráca so Spinnin’ Records je jedným z najčastejších snov producentov elektronickej tanečnej hudby po celom svete. Robert Burian je zatiaľ stále jediným slovenským DJ-om a producentom, ktorý vydal aspoň jednu skladbu v tomto vydavateľstve.

„Každý z nás má sny, ciele a snaží sa o to, aby sa mu splnili. Ja to mám tak, že keď dosiahnem jeden cieľ, dám si ďalší. Mal som cieľ doma, dosiahol som ho. Mal som cieľ vo svete, dosiahol som ho. No snívať neprestanem nikdy,“ povedal Robert Burian, ktorého tvorbu v štýle deephouse posledných päť rokov oficiálne vydáva švajčiarske vydavateľstvo Enormous Tunes.

„Som úprimne šťastný, že po desiatich rokoch som späť na Spinnin’ Records a úprimne ďakujem za túto novú šancu ukázať svetu svoju tvorbu. Je to neuveriteľný pocit, keď mi z rôznych kútov sveta posielajú svoje videá, správy alebo mi píšu ľudia pozitívne ohlasy na moju tvorbu. To je dôvod a energia pre ďalšiu tvorbu,“ prezrádza svoje bezprostredné pocity Robert Buriam, ktorého pred pár týždňami oslovil EDX na spoluprácu, aby oficiálne remixoval jeho najnovšiu skladbu The Time Is Now.

Tento hudobný projekt zožal v pracovnom tíme úspech a dostal oficiálny priestor, aby bol vydaný na Spinnin’ Records.

„Milujem funky smerovanie, ktoré Robert dal skladbe The Time Is Now. Funguje to úplne skvele,” povedal EDX o skladbe vo svojej šou No Xcuses, kde mal aj aktuálny remix premiéru.

Vo svete elektronickej hudby je talentovaný Slovák uznávaným tvorcom. Skladbu You z prvého albumu Soundpark, do ktorej naspievala vokály Zdenka Predná, si do svojich playlistov pravidelne zaraďoval i skvelý DJ Tiesto. Skladba dokonca vyšla aj v DJ-skom sete Markusa Schulza Las Vegas’10.

Pridaj komentár