Posledná júlová sobota sa bude niesť v znamení osláv Dunaja a jeho okolia. Udalosť River Show už piatykrát prinesie návštevníkom exhibície lodí a jácht, ukážky vodných športov, Spanilú jazdu, či módne prehliadky.

Veľkolepú oslavu života na rieke už tradične prináša eventová agentúra Cherry&Cherry. Na nábreží pred Euroveou sa divákom 27. júla 2019 predstavia ukážky vodných športov ako riverboarding, riversurfing či wakeboarding. Jazdu na jetsurfoch predvedú talentovaní jazdci z Jet Surf Slovakia.

Hladinu vody poriadne rozvíria aj majstri vodných športov, medzi ktorými zahviezdi aj Tomáš Čermák, aktuálny majster sveta na rýchlostnej vodnej formule F1H20. O dunajský rýchlostný rekord na vodnej lyži sa pokúsi šikovný jazdec Tomáš Urbánek.

Program na vode tiež spestria hasiči a páni z Poriečneho oddelenia Policajného zboru SR, ktorí predvedú, ako prebieha kontrola dokladov na rieke či odtiahnutie pokazeného plavidla.

Na brehu si budeme môcť zblízka prezrieť exhibíciu lodí a na módnych nadšencov čaká fashion show, či výstava švajčiarskych luxusných hodiniek TAG Heuer. Pre najmenších lodivodov sú pripravené tematické lodnícke aktivity a chýbať nebudú ani zaujímavé prednášky o Dunaji.

O silný zážitok sa postará aj Spanilá jazda, do ktorej sa zapájajú majitelia motorových člnov a lodí. Je to výnimočný moment, kedy na Dunaj prichádza jedna loďka za druhou, až sa zaplní celá hladina. Plavba začína o 16:00 a účastníkov bude sprevádzať loď na palube s DJ-om Mairee a ďalšími bratislavskými rezident DJ-mi.

Zároveň sa počas tejto udalosti predstaví verejnosti projekt Na zdravie vody. Ako už názov napovedá, cieľom projektu je zdôrazňovať medzi obyvateľmi, aké dôležité je starať sa o naše prostredie, dbať o zdravie vody, rieky a jej okolité oblasti. Projekt pravidelne prináša aktivity na čistenie a skrášlenie Dunaja a jeho širokého okolia. Je určený pre verejnosť a zapojiť sa môže naozaj ktokoľvek.

River Show je pod rôznymi záštitami oficiálnych partnerov, ako aj pod záštitou samotného primátora Bratislavy. Udalosť tiež každoročne podporuje hlavný partner Moët & Chandon.

Príďte si 27. júla 2019 užiť slnečný deň pri Dunaji s pestrým programom a pohodovou atmosférou. Oslavy štartujú o 14:00 popoludní.

Pridaj komentár