Operno baletná sezóna 2017/18 v kinách CINEMAX pokračuje svetoznámou operou Rigoletto, na ktorú sa diváci v kinách môžu tešiť už v utorok 14. novembra 2017 o 19:30.

Rigoletto z Barcelony už 14. novembra aj v slovenských kinách!

Napriek vážnym počiatočným problémom s rakúskymi cenzormi, ktorí mali v tom čase kontrolu nad severotalianskymi divadlami, sa operu podarilo triumfálne odpremiérovať v divadle La Fenice v Benátkach 11.marca 1851.

Mnohí túto operu považujú za prvé Verdiho operné veľdielo z obdobia jeho neskoršej kariéry. Jej tragický príbeh sa točí okolo nemravného vojvodu z Mantovy, jeho dvorného šaša Rigoletta a Rigolettovej krásnej dcéry Gildy.

Originálny názov opery La Maledizione (Prekliatie), odkazuje na prekliatie vojvodu aj Rigoletta dvoranom, ktorého dcéra bola zneužitá vojvodom za Rigolettovho povzbudzovania.

Kliatba sa napĺňa, keď sa Gilda zamiluje do vojvodu a nakoniec obetuje svoj život, aby ho zachránila pred zabijakom najatým jej otcom.

Diváci kín CINEMAX si operu Rigoletto môžu vychutnať v zázname z Barcelony už v utorok 14. novembra 2017 o 19:30.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Pridaj komentár