Poznáme ho viac ako herca než režiséra. Edward Norton však vo svojom najnovšom počine s názvom Sirota Brooklyn ukázal, že je platným hráčom hneď na niekoľkých postoch súčasne.  Ako režisér, producent, scenárista a predstaviteľ hlavnej úlohy súčasne sa predviedol priam heroickým výkonom.

Film Sirota Brooklyn, v ktorom vyniká hlavná postava originálneho detektíva s výnimočnou pamäťou, je pútavým príbehom, ktorý možno považovať za doterajšie srdcové dielo Edwarda Nortona Výsledok stojí skutočne za pozornosť!

Ústrednou postavou príbehu je Lionel Essrog, osamelý súkromný detektív s Tourettovým syndrómom, ktorý mu spôsobuje tiky a núti ho hovoriť nevhodné veci nevhodnými spôsobmi v najnevhodnejších chvíľach.

Práve on sa pokúša objasniť vraždu svojho mentora a jediného priateľa Franka Minnu, len za pomoci nejasných stôp a svojej jedinečnej pamäte. Postupne odkrýva prísne strážené tajomstvá, ktoré udržujú osud mesta New York v päťdesiatych rokoch v rovnováhe.

Pri pátraní sa dostáva do kontaktu s násilníkmi, korupciou a najnebezpečnejším človekom v meste, len aby sa dopátral k pravde a zachránil ženu, na ktorej mu záleží.

„Vidieť, ako Edward stvárňuje Lionela, bolo jednoducho strhujúce. „Mal som výsostné právo sledovať Edwarda už viackrát, keď vytváral určitú postavu priamo na pľaci – a opísal by som to ako kombináciu komplikovanej matematiky a jazzu.

A musel si takisto zachovať disciplínu, myšlienky a majstrovstvo, aby bol schopný hore-dolu prepínať medzi hraním a režisérskou víziou v spolupráci s veľkým a dynamickým obsadením – a to bolo neobyčajné,“ prezradil o filme spoluproducent filmu Bill Migliore.

Kombinácia skvelého výkonu Edwarda Nortona s takými hollywoodskymi esami ako Bruce Willis, Alec Baldwin, Willem Dafoe, Bobby Cannavale a množstvom ďalších, je dokonalým filmovým zážitkom. Film Sirota Brooklyn do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár