Film vznikol podľa celosvetovo známeho komiksu Pierra Christina a Jean-Clauda Mézièresa. Tento komiksový seriál, vyšiel po prvýkrát v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí chráni všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerian a Laureline, sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne bránia vesmír. Stretávajú sa s mnohými mimozemskými národmi a čelia nebezpečenstvám. Seriál Valerian vychádzal 43 rokov a v celku je zviazaný do 21 zväzkov. Budúci rok oslávi 50. výročie. V júli 2017 príde do kín ako celovečerný film.

Režisér filmu Piaty element prichádza s veľkolepým sci-fi „Valerian a mesto tisícich planét“!!! Čo si pre nás Luc Besson pripravil tentokrát?

Valerian a mesto tisícich planét má medzinárodné hviezdne obsadenie. Diváci uvidia Dana DeHaana, Caru Delevingne, Clive Owena, Rihannu, Ethana Hawka či Krisa Wua a Johna Goodmana.

Dobrodružstvo plné predstavivosti a akčných scén zavedie divákov do najzvláštnejšieho vesmíru, aký bol kedy stvorený. Je rok 2740, Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) sú zvláštnymi agentmi, ktorých vláda poverila úlohou udržiavať vo vesmíre poriadok.

Ich veliteľ (Clive Owen) ich vyšle na misiu do dych berúceho intergalaktického mesta Alpha, ktoré je stále sa rozrastajúcou metropolou, zloženou z tisícok rôznych národov zo všetkých kútov galaxie. Na toto skvostné historické mesto však útočí neznámy nepriateľ.

Valerian a Laureline vedú boj s časom, aby našli zdroj zla a zastavili ho skôr, ako zničí celý vesmír. Alpha je obrovská vesmírna stanica, ktorá sa postupne premenila na rozpínajúce sa a oslňujúce mesto prepojených svetov.

Pred mnohými storočiami obiehala Alpha okolo Zeme, dnes je ale stredom medzigalaktickej diplomacie a zároveň domovom tisícok rôznych mimozemských druhov z celého vesmíru. Všetci sa sem sťahovali roky, s cieľom zjednotiť svoje schopnosti, technológie a zdroje, aby sa zlepšil spoločný osud ich všetkých. Alpha rastie už od roku 1985, v súčasnosti má priemer 36 kilometrov a takmer 20 miliónov obyvateľov, medzi nimi 3 236 druhov, ktoré hovoria viac ako 5000 jazykmi.

V roku 1997 obsahoval Bessonov Piaty element 180 záberov s vizuálnymi efektami. Jeho nový film, Valerian a mesto tisícich planét ich má 2 734.

Veľkolepé sci-fi Valerian a mesto tisícich planét prichádza do kín 20. júla v slovenskom dabingu v 2D a v 3D verzii.

Sen z detstva Luca Bessona sa stáva realitou

Keď mal Luc Besson desať rokov, zamiloval sa do komiksového príbehu o Valerianovi a Laureline. Po viac ako 45 rokoch sa mu splnil sen a komiksový príbeh sa mu podarilo sfilmovať. Režisér, ktorý stojí za snímkami ako Piaty element, či Lucy, uviedol: „Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerian, so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celú dobu sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerian. Vždy som mu odpovedal, že nemôžem, pretože v celom komikse je približne desať ľudských postáv, všetci ostatní sú mimozemšťania. Všetko sa však zmenilo, keď som videl film Avatar. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti už nemajú žiadne hranice.“

Dvaja giganti vizuálnych efektov sa spojili, aby zmenili dejiny

Dve spoločnosti, ktoré sa zaoberajú vizuálnymi efektami, VFX GIANTS WETA a IL sa spojili pri práci na filme Valerian a mesto tisícich planét. V spolupráci so spoločnosťou Rodeo FX si tri najdôležitejšie spoločnosti vo svete vizuálnych efektov, ktoré stoja za filmami ako sú Avatar, Pán prsteňov, Avengers: Age of Ultron a Lucy, vytýčili za cieľ priviesť víziu Luca Bessona k životu.

Valerian a mesto tisícich planét

Valerian (Dane DeHaan) and Laureline (Cara Delevingne), sú špeciálni vládni agenti nasadení v ľudských teritóriách, ktorí kontrolujú dodržiavanie poriadku naprieč vesmírom. Na základe rozkazu veliteľa (Clive Owen) sú odvelení na misiu do dych berúceho medzigalaktického mesta Alpha. Alpha je  rozpínajúca sa metropola, ovplyvnená tisíckami rôznych národov a druhov. 17 miliónov obyvateľov Alphy prispieva svojim talentom, inteligenciou a technológiami k dobru a mieru všetkých. Nanešťastie, nie každý z Alfy uznáva rovnaké hodnoty. Pomaly sa približuje sila, ktorá pre vlastné záujmy plánuje zničiť mier a pokoj dokonalého sveta.

Pridaj komentár