Divadlo Jána Palárika v Trnave si na september pripravilo pre priaznivcov umenia hneď dva zaujímavé projekty. Po premiére Veľkého Gatsbyho v polovici mesiaca sa v predposledný septembrový deň stane divadlo priestorom pre multimediálny divadelný koncert, v hlavnej úlohe s Michalom Matejčíkom, slovenským harfistom žijúcim vo Viedni.

Renomovaný a medzinárodne etablovaný harfista Michal Matejčík prináša do Trnavy jedinečné divadelné predstavenie! + VIDEO

Pod režijnou taktovkou Juraja Bielika, ktorý do Trnavy prichádza z bratislavskej renomovanej scény Divadla Aréna a Slovenského národného divadla, zažije Trnava ojedinelé divadelné predstavenie, monodrámu špičkového interpreta, jeho nástroja a hry svetla a zvuku.

„Na premiéru projektu PREMENY HARFY realizovanom v divadelnom šate a práve v Trnave sa nesmierne teším. Vždy som chcel do harfového koncertu priniesť niečo neobvyklé a divadelný priestor tieto možnosti ponúka. Som rád, že vedenie Divadla Jána Palárika prijalo rozhodnutie podporiť tento projekt vo svojom premiérovom uvedení na Slovensku,“ konštatuje pre trnava-live.sk Michal Matejčík, ktorého slovenská verejnosť pozná ako zrejme najvyťaženejšieho sólistu na harfu.

Pred rokmi sprevádzal na svetovom turné George Michaela v rámci projektu Symphonica a keďže poslednou skladbou v dramaturgii tohto turné bola dojímavá skladba I Remember you, stal sa posledným hudobníkom na svete, ktorý hral na jednom pódiu s týmto skvelým spevákom.

Na Slovensku dlhodobo spolupracuje s Katkou Koščovou, či Katkou Knechtovou a je známy aj tým, že na pódiá priniesol netradičné aranžmány piesní skupiny Depeche Mode v úprave pre harfu.

 

„Je to naša prvá spolupráca s týmto skvelým hudobníkom, ktorý sa vyznačuje aj nemalým dramatickým potenciálom. Harfa je po každej stránke neobyčajne zaujímavý a fascinujúci nástroj a dokáže sprostredkovať neobyčajne silnú, intímnu výpoveď hudobníka. V Divadle Jána Palárika som už uviedol viacero divadelných hier, ale tento večer – tento dialóg hudobníka a jeho nástroja – je pre mňa špecifický a významný. Jednak preto, že Michala považujem za výnimočného interpreta, ale aj preto, že je to prvý projekt, ktorý realizujem ako interný režisér divadla,” komentuje spoluprácu hudobníka a režiséra projektu jeho hlavný dramaturg a režisér Juraj Bielik.

Pridaj komentár