Svet sa čoraz viac globalizuje a vďaka prepojeniam, ktoré búrajú hranice, vznikol jedinečný album Living for Tomorro českého rappera s angolskými koreňmi Novacane a anglického speváka Liama Adamsa. Dvojica sa často pracovne zdržuje na Slovensku, kde si našli svoj druhý domov. Album Living for Tomorro s trinástimi skladbami (plus Intro a Outro), vyšiel v prvej polovici novembra, presnejšie v magický dátum 11.11. Pre oboch umelcov ide o prvý štúdiový album. Hoci český rapper Chris Banner, známy pod umeleckým menom Novacane a spevák Liam Adams spolu tvoria hudbu už viac ako dva roky, nechceli vytvoriť skupinu.

Rapperské duo zo zahraničia si našlo druhý domov na Slovensku! Fanúšikovia kvalitného rappu si prídu na svoje!!!

Baví ich umelecká sloboda, no rozhodne sa však našli v  rámci ukážkovej hudobnej spolupráce. Tvorí sa im ľahko, i keď na diaľku, keďže Liam Adams sa väčšinu času zdržiava v rodnom Liverpoole. Na album Living for Tomorro si prizvali skutočne zaujímavých hostí. V Snahe si s Novacaneom zarappovali Otis a Cigo a k piesni vyšiel aj videoklip, ktorý má viac ako 123 tisíc zhliadnutí.

V piesni Too Wavey sa predstavia ďalší dvaja rapperi – Londýnčan Icey Stanley a slovenská rapperka Aless, ktorá netradične odspievala text angličtine. V skladbe Levels sa ako hosť opäť predstaví Icey Stanley a jeho kolega z Veľkej Británie Mr. Macee. K zaujímavým menám ešte treba dodať ďalšieho člena skupiny H16 Abeho, ktorý produkoval skladbu Jackpot.

O master skladby Down On You sa postaral Icon z Kalifornie, ktorý je známy spoluprácou s Lil Uzi či Wiz Khalifom. ,,Dostať sa k nemu je fakt zložité – skúšal som to cez jeho stránku, na ktorej sa nachádza úplne šialený formulár. Rozhodol som sa mu song poslať len tak a podarilo sa. Ozval sa o dva dni s tým, že sa mu pesnička páči a súhlasí so spoluprácou,“ prezradil Novacane.

Song Down On You má i videoklip, ktorý vyšiel len prednedávnom. Režisérskej stoličky sa ujal Slovák Martin Miko a natáčalo sa v krásnom prostredí Grand Castle v Liptovskom Hrádku. ,,Máme radi Slovensko, momentálne je to môj druhý domov. Liam rád navštevuje Bratislavu a pomaly sa zoznamuje s tunajšou hudobnou scénou. Hudbu robíme pre každého, nepozeráme na národnosť, ale ak sa nás album zapáči na Slovensku, budeme veľmi spokojní,“ hovorí Novacane.

Album Living for Tomorro podporila CanO Water a ku každému CD je pripravené špeciálne balenie dvoch kusov spomínanej exkluzívnej vody. Výťažok z albumu poputuje  na podporu organizácie Liga proti rakovine.

Pridaj komentár