Ketónová, inak povedané proteínová či nízkosacharidová diéta, je téma, ktorá sa v súčasnosti skloňuje vo všetkých pádoch. A to nielen medzi laickou, ale aj odbornou lekárskou verejnosťou. Je to spôsob, ako rýchlo, takmer bezbolestne a natrvalo zhodiť nechcené kilá a súčasne sa tak zbaviť aj zdravotných problémov súvisiacich s nadváhou či obezitou. Ketónová diéta, rovnako ako všetky ostatné diéty, má svoje pravidlá. Na rozdiel od iných redukčných programov však pri nej nehladujete a nie je nevyhnutné, aby ste cvičili.

I keď sa ketónová diéta môže javiť ako módny výstrelok súčasnosti, opak je pravdou. Už v roku 1974 objavil jej princípy profesor harvardskej univerzity George L. Blackburn. Odvtedy už bolo urobených množstvo štúdií, ktoré sa týkali tohto spôsobu redukcie váhy. Problémom väčšiny redukčných diét je fakt, že pri nich telo stráca až 40 % svalovej hmoty. Svaly sú však hlavnými spaľovačmi tukov.

Telo sa teda po skončení diéty nedokáže, vďaka úbytku svalov, vysporiadať s rovnakým množstvom energie ako pred diétou. Logicky teda prichádza k jojo-efektu. Ketónová diéta je však založená na úplne inom princípe. Pri správnom dodržiavaní pravidiel chudnete iba vaše tukové zásoby a väčšina svalovej hmoty zostáva zachovaná. Pýtate sa, ako je to možné?

Práve profesor Blackburn našiel jednoduchý princíp chudnutia, ktorý funguje na každého bez rozdielu veku či pohlavia. Keď kontrolovane obmedzíte vo svojom jedálničku príjem sacharidov (teda cukrov), v tele nastane úplne prirodzená biochemická reakcia. Vaše telo sa dostane do takzvanej ketózy a cukry začne nahrádzať ketónmi, čo sú látky, ktoré si telo samo vytvorí.

A teraz sa držte – vytvorí ich z vášho uloženého tuku. Tým pádom chudnete len tuk a nie svaly a vaše kilá začnú ubúdať. Stav nazývaná ketóza nastáva v tele veľmi rýchlo. Už druhý alebo tretí deň od začiatku diéty a už po niekoľkých dňoch ide ručička na váhe strmo dole. Teraz si možno hovoríte, že by ste nejaké to kilo dole uvítali, ale neviete, ktoré potraviny cukry obsahujú? Nechce sa vám to študovať a už vôbec sa vám nechce vzdať sa sladkého? Práve pre vás tu máme KetoMix, českú ketónovú diétu, ktorá obsahuje všetko to, čo vaše telo potrebuje, aby prospievalo a chudlo.

Diéta KetoMix je rozdelená na dve, respektíve tri fázy. Dĺžka každej fázy sa odvíja od vašej cieľovej váhy. V prvej fáze budete jesť KetoMix jedlá, ktoré dorazia priamo k vám domov. Denne by ste k nim mali zjesť ešte pol kila zeleniny. Nemusíte sa báť, hlad ani všakovaké chute mať nebudete. Najťažšie bude možno jesť naozaj pravidelne, teda päťkrát denne.

Počas druhej fázy si stále budete musieť sledovať príjem cukrov, ale už nie tak striktne. Trikrát denne si pochutíte na KetoMix jedlách a dve ďalšie budú úplne vo vašej réžii. Jedinou podmienkou je to, aby odpovedali zásadám zdravej výživy. No a počas tretej fázy už vlastne ani žiadnu diétu nedržíte. Ide len o to, aby si návyky, ktoré ste spolu s KetoMix diétou získali, dokázali udržať aj v budúcnosti.

V portfóliu KetoMix nájdete proteínové kaše, palacinky, perníky, tyčinky alebo kokteily. Okrem toho si pochutíte na proteínovom chlebe, žemliach, omeletách či polievkach. Ak radi sladíte čaj alebo kávu, môžete použiť čakankový sirup, ktorý je počas diéty povolený ako sladidlo. Jeho chuť je veľmi podobná medu.

KetoMix ponúka aj nízkosacharidové čokolády, orieškové krémy a nízkosacharidové víno. Takže, ak dostanete chuť, budete mať vždy po čom siahnuť. Počas diéty nezáleží na tom, ako sa jedlá v rámci celého dňa poskladajú, pretože všetky majú rovnakú nutričnú hodnotu.

Prečo si vybrať KetoMix?

1. Účinné chudnutie bez hladovania a cvičenia.

2. Rýchly a trvalý výsledok bez jojo efektu.

3. Produkty bez pridaných glutamátov a chemických prísad.

4. Produkty vhodné pre celiatikov aj vegánov.

5. Vitamíny a minerálne látky na podporu imunity.

6. Výber z desiatok plnohodnotných jedál.

Pridaj komentár