Prvá vicemiss roku 2015 Barbora Bakošová bude reprezentovať Slovensko na Miss International + ROZHOVOR

688
Prvá vicemiss roku 2015 Barbora Bakošová bude reprezentovať Slovensko  na Miss International + ROZHOVOR 2

Svetové súťaže krásy opäť začínajú! Prvou krásnou adeptkou, ktorá bude projekt Miss Slovensko reprezentovať v zahraničí, je I. vicemiss Slovensko 2015 Barbora Bakošová. Študentka divadelného manažmentu odišla v piatok 16. októbra do Japonska, kde sa bude konať už 55. ročník Miss International. Barborka však v Japonsku nie je po prvýkrát. Už v minulosti tam strávila niekoľko mesiacov ako modelka. ,,Do Tokia sa teším aj napriek tomu, že už som Japonsko navštívila – čakajú ma tri týždne niečoho úplne nového. Od svojej predchodkyne Lucie Semankovej som počula len samé dobré referencie a žiť takmer 20 dní v skupinke niekoľkých desiatok dievčat z celého sveta bude určite zaujímavé,“ hovorí 19-ročná misska Bakošová.

Barbora Bakošová bude reprezentovať Slovensko na Miss International v Japonsku

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin1

Pred odchodom na svetovú súťaž absolvovala tradičný fitting oficiálnych kostýmov, ktorý sa uskutočnil v priestoroch bratislavského salónu Xoxo Body & Mind.  Model, v ktorom vystúpi počas finále, ale aj niekoľko koktejlových šiat pochádza z dielne Factory WTF?!. Dlhé šaty sú ručne maľované podľa motívov slovenského výtvarníka Viktora Freša.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin2

Ďalším spoločenským modelom sú biele hodvábne šaty od slovenskej módnej návrhárky Zlatice Hujbertovej, ktorá Bakošovej tiež na súťaž venovala niekoľko koktejlových šiat. ,,Ku každému modelu patria topánky, takže budem poriadne nabalená. Ale s jednými teniskami by som asi na svetovej súťaži krásy nepochodila. Okrem toho nemám rada balerínky, takže si beriem najmä topánky na vysokom opätku ako správna dáma,“ dodala s úsmevom Barbora. Doplnkami vyzbrojila našu súťažiacu úžasná slovenská šperkárka Linda Hudecová, tvoriaca pod značkou Linda´s Dream.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin4

Jednu zo samostatných kategórií Miss International tvorí aj prehliadka národných kostýmov. Na tú si Barbora Bakošová vezie kroj, ktorý má svoj vlastný príbeh. ,,Je to historický kúsok. Vydávala sa v ňom babička mojej kamarátky, ktorej sa určite ani len nesnívalo, že raz pocestuje do Japonska. Pre mňa je to taký talizman,“ dodala.  Milovníčka tanca i jógy sa na súťaž pripravovala aj po fyzickej stránke. Keďže ale cvičí pravidelne, nijako špeciálne nemusela svoje návyky meniť. Čo sa týka voľnej disciplíny, podobne ako jej predchodkyňa Lucia Semanková, by chcela na Miss International zaujať spevom, ktorému sa stále aktívne venuje.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin4

V batožine slovenskej krásky nebudú chýbať ani symbolické darčeky. Medzi nimi klasická slovenská valaška. O tom, aký dlhý čas v krajine vychádzajúceho Slnka napokon zostane, rozhodne až finále súťaže Miss International. Ak by totiž Barborka vyhrala, jej pobyt sa automaticky predĺži. Finále 55. ročníka sa uskutoční 5. novembra 2015 v Tokiu.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin5

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal slovenskú krásku Barboru Bakošovú a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor nielen o súťaži Miss:

Barborka, kedy presne si sa rozhodla pre súťaž Miss Slovensko 2015? Čo ťa k tomu viedlo?

Pre súťaž Miss Slovensko 2015 som sa rozhodla tesne pred castingom v Bratislave. Skutočne to bolo len tri dni pred samotnou udalosťou. Veľmi vďačná za toto rozhodnutie som návrhárovi z módnej značky Factory WTF?!, ktorý ma presvedčil, aby som sa tam prihlásila.

Spomínaš si ešte, čo všetko ti prebehlo hlavou, keď ťa vyhlásili ako druhú najkrajšiu Slovenku roka 2015?

V prvom rade to bola obrovská radosť a samozrejme prekvapenie, lebo všetky dievčatá boli krásne. Potom som sa tešila ako na mňa bude celá rodina hrdá spolu s mojimi známymi. A pamätám si ešte na to, ako ma veľmi boleli nohy po celom týždni v opätkoch. (smiech)

Aké boli tvoje pocity pred odletom na svetovú súťaž krásy Miss International? Tešila si sa?

Som plná očakávania a nedočkavosti z nových zážitkov a ľudí. Je to jedna z mála akcií, kde sa na jednom mieste stretne skoro celý svet. V Japonsku som síce už bola, no v inom meste, tentokrát budem v Tokiu, na čo sa neskutočne teším. Milujem cestovanie a vždy keď mám príležitosť vycestovať, tak sa neviem dočkať.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin5a

Kedy presne začala tvoja modelingová kariéra a čo všetko by si v modelingu chcela dosiahnuť?

Moja kariéra začala približne keď som mala 15 rokov. Scoutka Daria z Exit Model Management ma zastavila v obchodnom dome Aupark v jednom z obchodov, či by som sa neprišla ukázať a spolupráca bola na svete. Určite by som sa raz chcela stať súčasťou módnej značky Dolce & Gabbana a Intimissimi.

V akom oblečení sa cítiš najpohodlnejšie a aký je tvoj obľúbený účes?

To vždy záleží od nálady, ale najčastejšie je to športovo-rocková elegancia. Moje motto pri obliekaní je známe „v jednoduchosti je krása“. A čo sa týka účesu tak všetky, ktoré sú rýchle a efektné.

Ktoré zahraničné mesto by si chcela navštíviť? Prečo ťa láka práve toto mesto?

Určite by som chcela navštíviť Oslo a celkovo precestovať celé Nórsko. Je to severská krajina, kde je veľmi vysoká životná úroveň a neuveriteľne krásna príroda.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin6

Čo ťa na modelingu baví najviac? O čo ťa modeling obohatil?

Na modelingu je úchvatné to, že ako mladé dievča máte možnosť cestovať po celom svete. Máte možnosť naučiť sa cudzí jazyk a zoceliť si celkovo svoj charakter. Pohľad na svet sa vám úplne zmení ak navštívite krajiny ako je napríklad India.

Ktorá modelka je tvojím vzorom?

Bianca Balti. Možno v tom vidím aj symboliku našich iniciálov, a aj preto, že typ žien ako je ona sú podľa mňa jedny z najkrajších žien sveta.

Máš svoj talizman? Ak áno, prezradíš nám aký?

Mám talizman od priateľovej maminy, je to prívesok sv. Antona z Moskvy.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin7

Ak by si mala možnosť zaspievať si pesničku so speváckym velikánom, ktorú pieseň by si si vybrala a s kým?

Spevu sa venujem už 5 rokov aktívne, takže by to snáď nebola žiadna katastrofa, keby som spievala. Určite by som si zaspievala s Beyonce alebo Johnom Legendom. Jednu pieseň si však nedokážem vybrať z toľkého množstva mojich obľúbených.

Bez ktorého módneho doplnku si nevieš predstaviť svoj outfit?

Svoj outfit si určite neviem predstaviť bez hodiniek, lebo je praktický a bude vždy súčasťou módy.

Ktoré tri ľudské hodnoty si vážiš v medziľudských vzťahoch najviac?

Inteligencia, úprimnosť a zdvorilosť.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin8

Aké farby rada kombinuješ vo svojich outfitoch?

Moje farby sú čierna, biela, denim, béžová a šedá. Ostatné farby v mojom šatníku uvidíte málokedy.

Pri akej pesničke si hneď spomenieš na prehliadkové mólo?

Každý rok príde na prehliadkové móla pesnička, ktorú si zapamätám, tento rok je to pieseň od Kygo s názvom „Slove the Show“.

Čo je podľa teba najťažšie na práci modelky?

Najťažšie je celý deň stráviť vo vysokých opätkoch a pri tom všetkom vyzerať dobre alebo šťastne aj keď sa tak vôbec necítite.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin9

Počítala si niekedy, koľko krokov spravíš počas módnej prehliadky na móle?

Táto otázka ma veľmi pobavila. (smiech) Nikdy ma to nenapadlo, ale na najbližšej prehliadke si na to spomeniem.

Ako by vyzerala módna prehliadka tvojich snov?

Módna prehliadka podľa mojich snov, by mala dve verzie. Tá prvá by bola, kde by som ja sama bola v úlohe modelky. Táto módna prehliadka by musela mať dobrý manažment, talentovaných návrhárov v krásnych priestoroch na štýl „haute couture“. Druhá verzia by bola tá, kde by som bola ako manažérka svojej vlastnej prehliadky po doštudovaní mojej školy, presnejšie divadelného manažmentu.

barbora_bakosova_miss_international_japonsko_mmagazin10

FOTO: Patrik Havrila

Pridaj komentár