O svoje telo sa musíte starať komplexne, len tak sa jeho zdravie prejaví v plnej kráse. To platí nielen pre dámy! Podobne ako pri chudnutí, ani tu neexistujú skratky. Ak si však doprajete zdravú stravu, pohyb a dostatok spánku, ste na najlepšej ceste ku kráse. O zvyšok sa pomôže postarať nenápadná bielkovina, ktorú máme všetci v sebe: kolagén.

S pribúdajúcimi rokmi si telo človeka už nevládze vyrábať toľko kolagénu, koľko potrebuje. To sa potom môže prejaviť v podobe problémov s pleťou, vlasmi a lámavými nechtami. Aj pohyb môže bolieť o čosi viac. Našťastie riešenie existuje. Kvalitný výživový doplnok, ktorý obsahuje kolagén, môže pri pravidelnom užívaní pomôcť vyriešiť množstvo problémov.

Kolagén je totiž spojivové tkanivo, ktoré sa stará o pružnosť všetkých tkanív v tele. Najviac kolagénu máme v koži a v kĺbových chrupkách. Preto keď kolagén chýba, ako prvé sa to prejaví na opotrebovaných kĺboch, ktoré bolia a na pleti, ktorá stráca pružnosť – je suchšia, pribúdajú vrásky a pigmentové škvrny.

Kolagénov je na našom trhu veľké množstvo. Malinový, tekutý, lipozomálny … Nečudo, že sa v tom človek stráca. Ak chcete nájsť skutočnú kvalitu, dôležité je dbať na toto: najväčšiu bioaktivitu, teda schopnosť preniknúť do krvného obehu, má kolagén, ktorý je šetrne spracovaný a čistý. Kolagén sa musí správne štiepiť, aby mali vzniknuté reťazce zachovanú štruktúru helisy a boli tak rozpoznateľné pre telo.

Čistota je zasa dôležitá kvôli tomu, že akékoľvek prímesi môžu vstrebávanie peptidov blokovať. Neoplatí sa preto riskovať a je lepšie vsadiť na tradičné spracovanie, aké si zachováva napríklad česká značka Inca Collagen. Tento výrobca si zakladá na maximálnej čistote, kolagén získava enzymatickou hydrolýzou za studena a nijako ho už nedochucuje.

Tiež sa pýtate, či je lepšie voliť kolagén z kravičiek alebo z rýb? Ten rybí v porovnaní s hovädzím môže mať pár výhod. V prvom rade je to jeho molekulárna čistota. “Výhodou rybieho kolagénu je to, že je to kolagén vývojovo starý, to znamená, že nie je spojený s radom ďalších, podporných biomolekúl. Rozštiepi sa teda na fragmenty a výsledný roztok nie je znečistený fragmentmi iných molekúl,“ hovorí doktorka Dagmar Petrová. Okrem toho môže byť rybí kolagén aj ľahšie stráviteľný.

Inca Collagen bol v našich končinách jeden z prvých výrobcov, ktorý začal produkovať kolagén z morských rýb. A na svojej receptúre odvtedy nič nemenil. Len čistá sila prírody v práškovej forme, ktorá sa ľahko pripravuje do podoby nápoja. Kolagén nepotrebuje konzervanty, pretože je dávkovaný separátne po jednotlivých dávkach. Vrecúško každý deň otvoríte a spotrebujete ihneď.

Účinky Inca Collagen sa prejavia:

  • na pleti, ktorá dostane podpornú dávku spojiva, postupne sa stáva elastickejšou, napnutejšou a vyhladenejšou,
  • na vlasoch, ktoré začnú rásť rýchlejšie, budú silnejšie, lesklejšie a budú menej vypadávať,
  • na nechtoch, ktoré sa budú menej štiepiť a lámať, vydržia dlhšie a porastú rýchlejšie,
  • a nemožno zabúdať na celkovú podporu pohybového aparátu od kĺbov, cez kosti až po tkanivá a sliznice.

Kolagén zároveň môže pomôcť pri celkovej regenerácii a rekonvalescencii tela, pretože ho máme v najrôznejších tkanivách – vedeli ste, že je napríklad dôležitý aj pre zdravie ďasien a čriev?

Že cítiť sa lepšie vedie priamo ku kráse, už zistilo viac než 250 tisíc verných zákazníkov Inca Collagen:

“Vyskúšaný a opakovane kupovaný, je najlepší zo všetkých skúšaných, vlasy, pleť, nechty, kĺby sú nadšené a ja s nimi.” Petra Šnábelová

“Váš kolagén mi pomohol pri rekonvalescencii platničky. Mojím prekvapením bolo, ako sa mi polepšila pleť a tak ho odporúčam všade, kde prídem!” Ivana Mlynár

A keďže cesta ku kráse nie je nikdy jednoduchá, nezabúdajte na to, čím sme začali tento článok: doprajte svojmu telu zdravý jedálniček, dostatok pohybu, ale aj oddychu. Škrtnite si zo svojho života neduhy ako je fajčenie, alkohol či nadmerné slnenie sa – to je spôsob, ako si zachovať nielen dlhodobú energiu a vitalitu, ale aj vonkajšiu krásu. Kolagénová kúra od Inca Collagen vám v tomto podá pomocnú ruku.

Pridaj komentár