V súčasnosti môžete na fotografiách aj v televízii často vidieť celebrity s minimálnym alebo žiadnym make-upom. Môže za to trend „barefaced“, ktorý zdôrazňuje čistú, sviežu pleť a preferuje prirodzený prístup ku kozmetike. Nie je preto náhodou, že v posledných rokoch sa na prehliadkových mólach objavili modelky zámerne nenalíčené.

Ak sa chcete vydať cestou prirodzeného vzhľadu, začnite tým, že sa na seba dobre pozriete do zrkadla. Pozorne si prezrite svoje rysy. Premýšľajte o výslednom vzhľade, ktorý chcete dosiahnuť. Zvýraznite oblasti, ktoré sa vám páčia a potlačte oblasti, ktoré nechcete až tak vyzdvihnúť.

Začnite s čistou tvárou

Prvým krokom k prirodzenému vzhľadu je začať s čistou tvárou. Vyberte si prostriedok na čistenie tváre, ktorý je najlepší pre váš typ pleti. Dôkladne tvár umyte teplou vodou. Tvár osušte čistým uterákom a ubezpečte sa, že ste odstránili všetky stopy make-upu. Dokonca aj tie najmenšie zvyšky make-upu, najmä okolo očí, môžu všetko zničiť.

Peeling a hydratácia

Peeling tváre je ďalším spôsobom, ako začať. Odstránením prebytočnej suchej kože z povrchu pokožky budete mať nielen mladší vzhľad, ale produkty starostlivosti o pleť budú môcť lepšie preniknúť dovnútra. A najlepšie zo všetkého je, že make-up bude vyzerať hladší po celý deň. Ak nie je pokožka  hydratovaná, vyzerá matne a fádne. Nezabudnite použiť denný hydratačný krém so SPF, aby ste udržali hydratovanú a chránenú pokožku počas dňa a nočný krém pred spaním.

Zosvetlite pleť

Ak pracujete na prirodzenom vzhľade, platí, že menej je viac. Pre super prirodzený vzhľad, preskočte podkladový krém a použite tónovací hydratačný krém. Nanášajte ho končekmi prstov, aby sa aplikoval v malých oblastiach. Začnite uprostred tváre a postupujte k okrajom. Pokiaľ chcete použiť pevný alebo tekutý podkladový krém, naneste ho štetcom od stredu tváre smerom von.

Bronzér a lícenka

Použite bronzér a / alebo lícenku na zdôraznenie rysov. Bronzéry dodávajú pokožke teplý tón slnka. Sú skvelé na vytvorenie prirodzenej žiary. Môžete naniesť buď bronzový púder pozdĺž T-zóny a lícnych kostí, alebo ho môžete aplikovať na celú tvár. Zľahka aplikujte bronzér na oblasti, ktoré sú najčastejšie v žiari slnka, ako je napr. koreň nosa, tváre a čelo. Bronzér môže nahradiť lícenku, alebo môžete použiť veľmi jemnú vrstvu lícenky a bronzér.

Rozjasňovače

Rozjasňovače obsahujú reflexné prísady, ako je sľuda alebo iné minerály, aby zachytili svetlo. Naneste ich veľkým štetcom Kabuki alebo klasickým štetcom. Začnite s veľmi malým množstvom a zvýšte podľa potreby. Ak chcete nájsť najlepšie rysy, ktoré chcete zvýrazniť, vkročte do prirodzeného svetla a zistite, ktoré časti tváre zachycujú svetlo. Možno sú to vaše lícne kosti, mostík nosa alebo brada. Zamerajte sa na tieto oblasti.

Korektor

Najskôr sa ubezpečte, že váš korektor zodpovedá farbe vašej pleti. Možno budete potrebovať svetlejší odtieň pod očami, alebo použite korektor s modrými tónmi. Je dôležité použiť korektor priamo na nedostatky, škvrny a červené oblasti, nie v ich okolí, aby sa zabránilo haló efektu.

Líčenie očí

Použite očné linky a špirálu na oči, ale len zľahka. Tučné tekuté očné linky sem nepatria. Namiesto toho použite ceruzku na oči v zamatovo hnedej farbe a naneste linku priamo medzi riasy a na spodné viečko. Jemno nadvihnite viečko a ťahajte ceruzkou cez spodnú hranu. Natočte riasy klieštikmi a potom použite špirálu na oči.

Obočie

Dávajte pozor na obočie. Dostaňte ho do tvaru a vytrhajte zatúlané chĺpky. Mäkkým práškom na obočie a malou kefkou opatrne vyplňte holé miesta jemnou farbou, ktorá zodpovedá prirodzenej farbe obočia. Dokončite kefkou s gélom, aby vaše obočie bolo dokonalé po celý deň.

Pery

Vyhnite sa lesklým a krištáľovým rúžom. Namiesto toho použite neutrálny alebo číry lesk na pery a vynechajte kontúrovaciu ceruzku. Použite rúž, ktorý je o niekoľko odtieňov tmavší ako prirodzený odtieň pier. Počkajte niekoľko minút a potom ich zotrite. Zanechá trochu farby, ktorá vyzerá ako vaše pery, len o niečo lepšie. Nájdite odtieň rúžu, ktorý má rovnakú farbu ako váš jazyk. Znie to nezvyčajne, ale vyzerá to perfektne prirodzene.

Pridaj komentár