Neexistujú žiadne slová, ktoré by opísali pocit, ktorý zažijete, keď prvýkrát vystúpite na okraj a uvidíte masívnosť priepasti rozprestierajúcej sa pred vami. Tie farby, veľkosť, príroda … celé to vyzerá, akoby to ani nebolo skutočné. Ručíme za to, že v momente stratíte reč. Rozmery kaňonu (18 míľ široký, 1 míľu hlboký a 277 míľ dlhý) nás len utvrdzujú v tom, že príponu Grand nemá len tak pre nič za nič. Kdekoľvek sa pozriete, vyzerá to ako vystrihnuté z fotografie. Niet pochýb, že je to jeden z najväčších prírodných pokladov Ameriky.

Navštíviť Grand Canyon je snom mnohých z nás. Veľkolepý kaňon je oprávnene nazývaný zázrak prírodného sveta a je jednou z najzaujímavejších erózií na našej planéte. Pohľad na to, ako pokojná rieka Colorado prechádza cez hlbiny Grand Canynonu, berie naozaj dych.

Existujú dve hlavné časti kaňonu, ktoré sú prístupné turistom … Západný a Južný okraj. Ak máte tú možnosť, určite ich navštívte obe. Západný okraj Grand Canyonu je bližšie k Las Vegas, ale južný okraj je krajší a považovaný za ten pravý Grand Canyon“.

Hneď na úvod odporúčame navštíviť „West Rime“. Je skvelé si zarezervovať výlet, ktorý zahŕňa celodennú výpravu na západný okraj, kde sa nachádza známa presklená podlaha Skywalk“, ktorá vám poskytne pohľad do kaňonu rovno pod vašimi nohami. Nasledujúca zastávka je jedinečný ranč v rezervácii Hualapai, kde vás potešia vychádzky kočom, zábavné kovbojské súboje a jazdy na koňoch pozdĺž kaňonu.

Odporúčame tiež požičať si auto a namieriť si to tiež na južný okraj „South Rime“. Celá cesta z Las Vegas trvá približne 8 hodín, no stane sa zaručene jedným z najkrajších zážitkov vášho života. Je fascinujúce pozorovať všetky vrstvy skál a predstavovať si, koľko stoviek tisíc rokov bolo potrebné na vytvorenie tohto prírodného zázraku. Každá vrstva má odlišnú farbu, ktorá má špecifické sfarbenie v závislosti na čase.

Grand Canyon je tak očarujúce a majestátne miesto! Jednoducho GRAND! Úprimne povedané, kaňon je ťažko opísateľný – v tomto prípade doslovne platí, že fotka povie viac ako tisíc slov … veď posúďte sami.

Za skvelé zdokumentovanie svojich zážitkov z ciest ďakujeme slovenskej cestovateľke Nikolete Ivankovej-Macejovej

Pridaj komentár