Ako pripravuje krásna Simonka Škodová neodolateľne zdravé a chutné maškrty? + ROZHOVOR

Krásna Simonka Škodová sa už od malička stravuje vyváženou stravou a venovala sa aj športu. Avšak v jej živote prišlo k náhlej zmene a Simonka zo svojho jedálnička postupne začala vylučovať jednotlivé potraviny a zvyšovala fyzické nároky na svoje telo. Ako usmievavá a priateľská kráska postupne prešla na zdravý životný štýl so všetkým ako sa má a začala pripravovať chutné a zdravé maškrty, s ktorými sa rada delí na svojom blogu? Dozviete sa špeciálne len na M magazín.sk!

Ako pripravuje krásna Simonka Škodová neodolateľne zdravé a chutné maškrty?

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazinSimonka, si známa tým, že sa intenzívne venuješ zdravej strave a zdravému životnému štýlu. Sú tieto dve veci bezprostredne späté s tvojim životom, alebo si sa im začala venovať od nejakého obdobia?

Už od malička som sa stravovala vyvážene a taktiež som aj športovala. Takmer 9 rokov som sa intenzívne venovala basketbalu. Následne však prišlo v mojom živote obdobie, kedy som s basketbalom skončila a na určitý čas som prestala riešiť stravovanie. Výsledkom toho všetkého bolo priberanie na váhe a horšia životospráva. Prišiel deň, kedy som si povedala, že by som mala znova so sebou začať niečo robiť. Prichádzalo to postupne. Najprv som zaradila do môjho života znova cvičenie vo forme zumby, behu a posilňovne. Neskôr som si však uvedomila, že bez zmeny jedálnička to tak ľahko nepôjde. Vysadila som pečivo, sladkosti a veľa rôznych potravín, ktoré som bežne konzumovala. Vymklo sa mi to však z rúk. Po pár mesiacoch som žila len na zelenine a ovocí a pár diétnych jedlách. Náročnosť cvičení som si zvyšovala čoraz viac. Po nejakom čase som si sama uvedomila, že toto so zdravým životným štýlom nemá nič spoločné. Tak som si začala postupne pridávať do jedálnička potraviny, ktoré v konečnom dôsledku vôbec nie sú nezdravé. Zmiernila som intervaly cvičenia a snažila som sa každým dňom dostať do rovnováhy. Od septembra minulého roku sa snažím brať všetko s rozumom. Zakladám si na vyváženom jedálničku a pravidelnom cvičení. Najdôležitejší je aj tak vnútorný pokoj a spokojnosť sama so sebou.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin1Kedy a prečo si sa začala venovať práve zdravému životnému štýlu?

O zdravé stravovanie a celkový zdravý životný štýl som sa začala zaujímať, keď som mala 16 rokov. Ako som už spomenula vyššie, nebol to podľa mňa ten pravý zdravý životný štýl, nakoľko som sa vo veľa veciach obmedzovala a nebola šťastná. Ale celková zmena v mojom ponímaní tohto životného štýlu začala v septembri 2015.

Čo všetko ty sama zahŕňaš do zdravého lifestylu?

Vyváženú stravu bohatú na vitamíny a všetky zložky potravy, ktoré človek potrebuje pre svoj zdravý život. Samozrejme tam podľa mňa patrí  akékoľvek pravidelné cvičenie, dostatočný spánok a relax. Najdôležitejšie je však, aby sa každý človek naučil byť šťastný a spokojný sám so sebou.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin2Aký podiel má podľa teba na zdravom životnom štýle strava?

Strava má podľa mňa veľký vplyv na človeka všeobecne. Je dôležité dbať na to, čo konzumujeme, či už sa snažíme schudnúť, alebo nie. Jedlo nám dodáva energiu a práve preto by sme si mali vyberať zodpovedne to, čo zjeme.

Tvojou silnou stránkou sú zdravé a chutné pokrmy, ktoré sama pripravuješ a následne o nich píšeš. Ako by si sa ohodnotila ako kuchárka?

Ťažké je ohodnotiť samú seba, avšak do každého jedla, ktoré vytvorím, vkladám kúsok seba a svojej vášne k pečeniu a vareniu zdravých dobrôt.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin3Mala si na prácu v kuchyni a varenie vzťah odjakživa alebo si si to vybudovala až neskôr?

Vzťah k vareniu prišiel až neskôr. Tým, že som od detstva mala jedlo zabezpečené od maminky, tak som k samotnému vareniu a pečeniu vzťah ani veľmi nehľadala. Všetko to prišlo do môjho života postupne.

Kedy ti napadla myšlienka, že nebudeš jednotlivé jedlá len pripravovať, ale že o nich budeš aj písať?

Jedlá z mojej kuchyne som najprv pridávala len na Instagram, kde mi však písalo veľa ľudí, aby som im poslala recepty na prípravu. Následne som sa rozhodla založiť si blog, aby boli všetky recept a postupy na jednom mieste a zároveň boli pre ľudí prehľadnejšie.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin4Máš svoj obľúbený recept?

Osobne ich mám viac, ale medzi moje najobľúbenejšie patrí čokoládový cheesecake, kávový koláčik, pšenová kaša a špaldové cestoviny s karfiolom a orechmi.

Ktoré jedlo pripravuješ najradšej a ktorého príprave sa naopak vyhýbaš?

Najradšej pripravujem, ako som už spomínala,cheesecake na všetky možné spôsoby alebo rôzne cestoviny a placky. A čomu sa vyhýbam? Také jedlá asi ani nie sú.

Jedlá radšej pripravuješ alebo degustuješ?

Myslím si, že s prípravou jedla je veľmi úzko spojená aj degustácia. Ale radšej jedlá pripravujem ostaným, hlavne ak viem, že im chutia.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin4aMáš väčšiu záľubu skúšať a hodnotiť recepty, ktoré už niekto napísal alebo radšej experimentuješ a skúšaš vlastné postupy a ingrediencie?

Každý jeden recept, ktorý pripravím, vymýšľam sama, ale taktiež sa rada pozriem aj na nápady iných.

Experimentuješ aj v iných sférach svojho života ako je kuchyňa?

Novým veciam a skúsenostiam sa v mojom živote nebránim, skôr som však introvertnejší typ človeka. A väčšinu vecí musím mať skôr naplánovaných a premyslených.

V čom podľa teba ľudia najviac chybia pri stravovaní?

Podľa mňa sú dve základné chyby v stravovaní a to tie, že ľudia buď nejedia vôbec a vo všetkom sa obmedzujú, alebo potom jedia naopak všetko. Nevedia si nájsť tú správnu vyváženosť.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin5Aký je tvoj postoj k raw jedlám? Existuje niečo zdravšie ako stravovanie sa raw stravou?

Spestriť si jedálničekraw stravou je podľa môjho názoru prospešné. Ale neviem si predstaviť seba  len na RAW stravovaní. Dobrý raw koláčik však nikdy neodmietnem.

Ktorý raw recept by si odporučila tým, ktorých to v kuchyni až tak veľmi nebaví?

Odporučila by som avokádový šalát s čučoriedkami alebo kokosovo-čokoládový rawcake.

Bavíme sa o jedle. Čo však nápoje? Ktorý nápoj považuješ za najzdravší?

Medzi najzdravšie nápoje a zároveň pre mňa aj najchutnejšie považujem čerstvé šťavy, zelené, mätové a čierne čaje, najlepšie ak sú v lete dobre vychladené s kúskom citróna. A samozrejme čistá voda.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin6Čím všetkým by mala byť podľa teba vybavená kuchyňa pre prípravu zdravých jedál?

Každý považuje za zdravé niečo iné. Ja si však neviem predstaviť kuchyňu bez vločiek, ovocia, zeleniny, vajíčok, ovčieho syru, rýb, gréckeho jogurtu, chia semienok, orechov, kokosu a kvalitného kakaa.

Ako inak relaxuješ, ak neexperimentuješ v kuchyni?

Cvičením, prechádzkami a najmä s ľuďmi, ktorých mám rada.

Ako si ty predstavuješ tvoju prácu / povolanie snov?

Moja práca snov? Jednoznačne mať vlastné bistro, v ktorom by sa uskutočňovali rôzne semináre, prednášky a hlavne kam by sa ľudia radi vracali.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin7Aký recept sa ti hodí k M magazín.sk?

Určite niečo pestré na tanieri J ľahký a zároveň chutný šalát plný zeleniny s orieškami a dobrým syrom a k tomu bezlepkové brownie s čučoriedkami.

Kde môžu tvoji fanúšikovia nájsť tvoje recepty a rady?

Môžete ma nájsť na mojom blogu simonaskodova.com, instagrame: simona_skodova alebo FB page Simona Škodová healthyfood&lifestyle.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin7aAké sú tvoje ciele do budúcna? Na čo sa môžu tvoji fanúšikovia tešiť?

V prvom rade vytváranie nových receptov. A taktiež je mojím veľkým snom spájať ľudí z internetu v reálnom živote v podobe spoločných stretnutí, na ktorých už aj pomaly pracujem J Avšak všetko musí ku mne prísť spontánne a keď si myslím, že to je dobrý nápad, idem s ním hneď von a prezentujem ho na mojich sociálnych sieťach.

simonka_skodava_zdrave_recepty_mmagazin7a

Za rozhovor ďakujeme krásnej Simonke, ktorá sa o svoje mňamky bude deliť každú nedeľu

Pridaj komentár