Pre rusko-amerického režiséra Genndyho Tartakovského nebol návrat k sérii Hotel Transylvánia jednoduchý. „Milujem tieto postavy, no ak som sa mal pustiť do tretieho filmu, potreboval som, aby sa dostali niekam, kde ešte neboli – fyzicky aj emocionálne,” hovorí Tartakovsky.

Pripojte sa k obľúbenej rodinke príšer, ktorá sa vydáva na bláznivú dovolenku!!! Máme pre vás aj jedinečné zábery z dabingového štúdia!

„O to v novom filme ide. Nielenže sa Drakulova partia dostala do exotických prostredí, ale aj vzťah Drakulu s Mavis sme otočili na hlavu. Drakula tentokrát nie je ustráchaný rodič, ktorý sa bojí o dcéru, ktorá sa zamiluje a má dieťa, je to Mavis, ktorá má strach o otca, ktorý sa po druhýkrát zamiluje. A možno je ten strach na mieste – možno sa nachádza v skutočnom nebezpečenstve.”

Tartakovsky hovorí, že film bol trochu inšpirovaný jeho životom. „Keď som skončil prácu na druhom filme, potreboval som dovolenku – a moja rodina ma prekvapila výletnou plavbou,” hovorí.

„Myslím, že filmy Hotel Transylvánia majú rodiny v obľube pretože sú o nich,” hovorí režisér. „Každá rodina je iná – no v skutočnosti sú rovnaké. A preto sa s týmito filmami dokážu stotožniť ľudia po celom svete.”

Bez ťažko odvedenej práce v dabingových štúdiách by si však túto obľúbenú animovanú sériu mnohí diváci vychutnať nemohli. Ktoré slovenské osobnosti prepožičali svoje hlasy známym postavám tentokrát?

Peter Marcin (Drakula)

Slovenským Drakulom je už po tretíkrát obľúbený herec, komik a moderátor Peter Marcin. Na televíznych obrazovkách sa preslávil ako súčasť dvojice s Andym Krausom, spolu účinkovali v zábavných reláciách Uragán a Hurikán, a zatiaľ v najúspešnejšom seriáli na Slovensku – Susedia.

V súčasnosti má svoju vlastnú večernú talkshow Neskoro večer na RTVS. V pôvodnom znení je Drakulovým hlasom americký komik a herec Adam Sandler.

Zuzana Mauréry (Ericka)

Jedna z najtalentovanejších herečiek svojej generácie, Zuzana Mauréry, je novým prírastkom v slovenskom obsadení Hotelu Transylvánia. Vo filme je hlasom kapitánky Ericky, do ktorej sa zamiluje Drakula.

Zuzana je v posledných rokoch veľmi aktívna, zahrala si vo filmoch Vojtech, Mária Terézia, no najmä vo filme Učiteľka režiséra Jana Hřebejka, za výkon v ktorom bola nominovaná na Českého leva a získala ocenenie Najlepšia herečka na MFF Karlove Vary. V originálnom znení Ericku nahovorila americká herečka Kathryn Hahn.

Michaela Šáleková (Mavis)

Draculovej dcére Mavis prepožičala hlas slovenská herečka Michaela Šáleková. Skúsenú dabingovú herečku môžete poznať z filmov Mŕtvola musí zomrieť, Ženy môjho muža, či seriálov Mesto tieňov a Ordinácia v ružovej záhrade. V americkom origináli znie hlasom Mavis popová hviezda Selena Gomez.

Slovenské obsadenie dopĺňajú Peter Sklár (Frankenstein) či Marián Čekovský (Griffin). Prekvapivým novým členom partie je spevák Adam Ďurica. Ten svoj hlas prepožičal spievajúcemu Krakenovi, ktorého v origináli naspieval spevák Joe Jonas.

Animovanú novinku Hotel Transylvánia 3 prináša od 12. júla 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár