Príďte aj vy rozhodnúť o MISS FOLKLÓR 2015 do Východnej !!!

997
Príďte aj vy rozhodnúť o MISS FOLKLÓR 2015 do Východnej !!! 6

V sobotu 29. augusta o 17:00 hod. sa začne na jednom z najkrajších amfiteátrov na Slovensku, priamo vo Východnej tradično-netradičná súťaž miss o najzaujímavejšie dievča z pomedzi folkloristiek Miss Folklór 2015. Organizátormi súťaže sú občianske združenie Dobrá Východná a 1. vicemiss Universe 2007 a bývalá lúčničiarka Barbora Palovičová. Nebude to klasická súťaž krásy, ide o nultý ročník, kde organizátori chcú verejnosti predstaviť myšlienku tohto podujatia a nové princípy priebehu súťaže od budúceho prvého ročníka, v ktorom víťazka získa okrem iného aj postup do semifinále národnej súťaže krásy Miss Universe.

Príďte aj vy rozhodnúť o MISS FOLKLÓR 2015 do Východnej !!!

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin1

Počas večera nultého ročníka sa divákom predstaví 11 krásnych dievčat, ktoré sa venujú ľudovému tancu, spevu, či hre na hudobný nástroj vo folklórnych súboroch v rôznych kútoch Slovenska. Je jedno, aký talent dievča predvedie, dôležité bude spojenie jej prirodzeného prejavu a krásy a prezentácia  na javisku pred publikom, ktoré bude zároveň aj porotou. Práve zapojenie divákov do verejného hlasovania o víťazke večera bude zaujímavým spestrením programu a aj najspravodlivejšou voľbou.

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin2

Neodmysliteľnou súčasťou súťaží ženskej krásy je od nepamäti móda a všetko s ňou spojené. A ani počas finálového večera Miss Folklór nebude chýbať prezentácia šikovných slovenských tvorcov, ktorí sú do výraznej miery inšpirovaní slovenskou ľudovou symbolikou. Dievčatá sa divákom predstavia v tradičných svadobných partách, či nádhernej modrotlačovej kolekcii spoločenských šiat od módnej návrhárky Jany Gavalcovej. Prezentácia módnych značiek a umelcov, ktorí akýmkoľvek spôsobom oslavujú krásu slovenských ľudových prvkov je jedným z cieľov novej súťaže.

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin3

Slovenské ľudové piesne,  tance a formy ich prevedenia sú tak rôznorodé, že aj umelci, ktorí v programe nultého ročníka Miss Folklór vystúpia budú toho dôkazom. Program spríjemní pesničkár Ján Svetlan Majerčík, hudobník Fallgrapp, tanečné skupiny Credance a Habadej a moderátorsky bude večerom sprevádzať Marcel Forgáč.

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin4

„Na malinu slnko svieti a na djovča krása letí, ťuhája, Miss Folklór bude ozaj veľká paráda, hojája “

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin5

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin6

miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin7 miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin8 miss_folklor_2015_vychodna_mmagazin9

FOTO: Peter Fehér

[Barbora Palovičová/missfolklor.sk]

Pridaj komentár