Historický hotel Château Gbeľany, ktorý sa nachádza necelých 10 km od Žiliny, privítal prvých hostí vo februári 2016. Vďaka pozitívnemu vzťahu majiteľov k umeniu a k histórii, barokový kaštieľ a jeho priľahlý anglický park každoročne ožívajú spoločenskými udalosťami. Koncerty Štátneho komorného orchestra, hudobný festival PRO MUSICA NOSTRA, či divadelné predstavenia na nádvorí, ako aj stretnutia majiteľov historických vozidiel v parku sa stali už tradíciou.

„V súlade s prírodou“ nie je len mottom štvorhviezdičkového hotela Château Gbeľany. Presne v tomto duchu sa niesla rozsiahla rekonštrukcia barokového kaštieľa v rokoch 2014 – 2015. Dnes si môžete v luxusnom romantickom prostredí vychutnávať špičkové služby, obdivovať dômyselný dizajn a zároveň nerušene oddychovať v prostredí, ktoré dýcha históriou. Zrekonštruovaný 260-ročný barokový kaštieľ uprostred anglického parku leží v nádhernom kraji necelých 10 km od Žiliny. Národná kultúrna pamiatka vďaka vnímavým majiteľom a citlivej rekonštrukcii, vám naďalej ponúka možnosť prežiť svoj vlastný príbeh.

4 apartmány – grófsky, rodinný, mezonetový a svadobný, 5 deluxe  izieb, 7 superior izieb, 6 superior izieb s lodžiou (1 bezbariérová) a 11 štandardných izieb. Pre hostí je pripravených až 90 komfortných lôžok. Historická časť kaštieľa ponúka honosné ubytovacie priestory, kde sa nenásilne prelína historizujúci a moderný dizajn. Izby v podkroví sú zariadené v jednoduchých líniách. Hostia v nich môžu obdivovať priznané trámy pôvodného barokového krovu s drevenými klincami. Ponúkajú prepojenie s mezonetom. Izby v novej prístavbe majú veľkoryso riešené loggie s výhľadom do parku.

K pobytu v krásnych historických priestoroch patrí i elegantné stolovanie a vybrané špeciality haute-cuisine. V hoteli Château Gbeľany si môžu hostia vychutnať vo viacerých priestoroch delikátne pokrmy a aj menšie občerstvenie počas oddychového dňa, rodinného posedenia, či obchodného rokovania. Výnimočný priestor reštaurácie s výhľadom na nádvorie kaštieľa a do anglického parku, umocňuje dokonalý kulinársky zážitok. Reštaurácia Belene sa zameriava na špeciality slovenskej i medzinárodnej kuchyne. Názov reštaurácie pochádza z dobového názvu panstva Gbeľany z roku 1434.

Vináreň sa nachádza v historickej pivnici pod priečelím kaštieľa a hosťom ponúka čarovnú atmosféru hry svetiel na klenbách. Nábytok vinárne je vyrobený z nefunkčných 250-ročných trámov, ktoré pôvodne tvorili strop nad prvým poschodím a možno aj preto čas pri pohári archívneho vína v podzemí kaštieľa plynie inak.

Dokonalá chuť a vôňa starostlivo vybranej kávy, osviežujúce miešané nápoje, čapované pivo v príjemnej atmosfére praskajúceho ohňa v kozube a elegantný dizajn v tlmených farbách hosťom prinášajú skutočný oddych a pôžitok.

Salóniky na prízemí hotela dýchajú históriou. Poľovnícky salónik je vhodným miestom na obchodné rokovania či rodinné oslavy. V Čajovom salóniku môžu hostia ochutnať kvalitný sypaný čaj alebo si tu v pokoji oddýchnuť.

Jemná vôňa masážnych olejov, výhľad priamo na terasu a do parku zo zaveseného hojdajúceho sa ležadla, nadýchané prestieradlá a teplučké deky, dotyk mozaiky a dreva, zurčiaca voda a jemná relaxačná hudba. Wellness centrum hotela Chateau Gbeľany je miestom telesného i duševného pokoja, ozdravenia a absolútnej relaxácie v súlade s prírodou.

Miestne wellness vytvára päť druhov sáun: fínska, combi, parná bylinná a soľná a infra sauna. Spolu s Kneippovým kúpeľom, ľadopádom, útulným tepidáriom a vonkajšou vírivkou, sú tichým a príjemným priestorom s blahodarným účinkom. Relaxačný bazén s protiprúdom s rozmermi 4,5 x 10 metrov ponúka aj dnový gejzír, stenovú hydromasáž a vodný chrlič. V lete z neho môžu hostia prejsť priamo na terasu s pohodlnými ležadlami.

V tichých a pohodlných masérskych miestnostiach si návštevníci hotela môžu vychutnať rôzne druhy masáží od certifikovaných masérov. Sú pre nich pripravené klasické, športové, reflexné masáže, lymfodrenáž, anticelulitídna masáž, reflexná masáž chodidiel, kokosové pohladenie, aromaterapeutická masáž či antistresová masáž hlavy.

Profesionálne vybavené fitnesscentrum hotela, ktoré zariaďoval majster sveta v kulturistike Andrej Mozolani, posúva cvičenie na inú úroveň. Rovnako profesionálne zariadené je pilates centrum na formovanie postavy pre ženy a prevenciu bolestí chrbta.

Rozľahlý anglický park dodáva celému areálu neopakovateľné čaro. Hoci sa zrejme prestal udržiavať v roku 1945, kedy kaštieľ opustili poslední majitelia Majláthovci, terajší majitelia sa rozhodli park zveľadiť a zachovať jeho pôvodné kontúry. Hostia môžu relaxovať pri prechádzkach v tichom prostredí, oddychovať na lavičkách pozdĺž chodníkov alebo len vnímať atmosféru historického priestoru a prírody.

Hotel Château Gbeľany sa nachádza len 202 kilometrov jazdy autom od Bratislavy a 250 kilometrov od Košíc. Obec Gbeľany leží na nádhernom Považí, v tichej vidieckej oblasti, je obklopená horami a lúkami. V blízkosti kaštieľa sa však nachádzajú mnohé turistické atrakcie a prírodné krásy. Národný park Malá Fatra ponúka krásne doliny, úžasné výhľady, potoky i vodopády, očarujúcu pestrú flóru a faunu. Najvyšším vrcholom je Veľký Kriváň 1 709 m n. m., obľúbené sú Jánošíkove diery a Rozsutce s rebríkmi, reťazami, nádhernými výhľadmi i tiesňavami. Cyklisti môžu využiť množstvo cyklistických dráh v okolí, ľahko dostupný je rafting na Váhu, hrad Strečno i malebná Terchová s lanovým parkom. Polhodinu jazdy autom od hotela ležia krásne Šútovské vodopády.

V blízkosti Gbelian sa nachádza aj niekoľko kvalitných lyžiarskych stredísk, ktoré lákajú na zimnú dovolenku. Areál lyžiarskeho strediska Vrátna Free Time Zone patrí medzi najmodernejšie na Slovensku. Stredisko Paseky je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Na Pasekách sa každoročne konajú medzinárodné preteky v alpskom lyžovaní a snowboardingu. Stredisko Ski Gavurky, ktoré je vhodné najmä pre začiatočníkov a deti, sa nachádza priamo v centre Terchovej. Medzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica ponúka zjazdovky všetkých náročností v dĺžke takmer 14,5 km.

Pridaj komentár