Pokiaľ ide o módu, červený koberec z udeľovanie filmových Cien Akadémie známych ako Oscary, je jednou z najsledovanejších spoločenských udalostí na svete.

Audrey Hepburn v šatách od Huberta de Givenchy (1954)

Tie najznámejšie tváre svetového šoubiznisu sem prichádzajú v obdivuhodných róbach od tých najpoprednejších návrhárov a módnych značiek.

V priebehu desaťročí sa na červenom koberci tohto prestížneho podujatia objavili už desiatky modelov, ktoré sa stali doslova ikonickými.

Julia Roberts v šatách od Valentino (2001)

Ako ale medzi dokonale oblečenou spoločnosťou vyniknúť? Ako budete môcť vidieť, niekedy je tou  správnou voľbou extravagancia a inokedy zasa jednoduchosť.

Nahliadnite na to najlepšie z histórie slávnostných galavečerov Cien Akadémie, ktoré neunikli pohľadom miliónov nielen filmových, ale i módnych našincov.

Grace Kelly v šatách od Edith Head (1955)

Ktorý z outfitov najviac oslovil práve vás?

Elizabeth Taylor v šatách od Christian Dior (1961)
Cate Blanchett v šatách od Givenchy (2011)
Jennifer Lopez v šatách od Tom Ford (2019)
Jennifer Garner v šatách od Versace (2018)
Cate Blanchett v šatách od Armani Privé (2014)
Lady Gaga v šatách od Brandon Maxwell (2016)

FOTO: Getty; Jody Cortes/WENN; Nikki Nelson/ WENN; Starbux / WENN.com; Adriana M. Barraza / WENN; Ian Wilson/WENN.com; Jason Merritt/Getty Images; Dan MacMedan/WireImage; Apega/WENN.com; Dan MacMedan/WireImage/Getty Images; Ethan Miller/Getty Images; Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images

Pridaj komentár