Aj keď nás naše momentálne počasie nevyháňa do plaviek, rozhodne nezaškodí sa aj v tomto zimnom období trošku zahriať. Práve preto vám prinášame pohľad na 12 najkrajších pláži na svete. Ktorou z nich by ste rozhodne nepohrdli?

Predstavujeme vám TOP 12 najkrajších pláží sveta! Aký je skutočný dôvod navštíviť ich?

1. Whitehaven Beach, Austrália

Whitehaven predstavuje krásne sedem kilometrov dlhé pobrežie, ktoré sa tiahne pozdĺž ostrova Whitsunday. Toto čarokrásne pobrežie je medzi turistami a miestnymi obyvateľmi známe vďaka neuveriteľne bielemu piesku, ktorý je z 98% tvorený oxidom kremičitým.

2. Pink Sands, Bahamy

Bahamy skrývajú ostrov, ktorý by mal byť rozhodne zaradený do TOP najkrajších miest na Zemi. Táto destinácia je vyhľadávaná pre nezvyčajný ružový piesok, ktorý nájdete na plážach.

Malé ružové čiastočky piesku tvoria schránky drobných organizmov, ktoré obývajú miestnedná útesova skál a svojou výnimočnosťou prepožičiavajú piesku jeho nezvyčajnú ružovú farbu. Na romantiku ako stvorené – čo poviete?

3. Playa del Amor (Lover’sBeach), Marietas Islands, Mexiko

Žiaden Photoshop!Táto prekrásna pláž naozaj existuje a môžete ju nájsť pri Mexiku! Hovorí sa, že ľudia by toto miesto nikdy neobjavili, keby nezapočuli zvuky prichádzajúcich vĺn.

Pláž je vzdialená len pár metrov od neobývaných ostrovov Marietas. Toto miesto učarovalo mnohým turistov, najmä pre súkromie, ktoré poskytuje.

4. Pláž Navagio, Grécko

Grécky ostrov Zakynthos je jedným z najkrajších miest na Zemi.

Pokiaľ sa tu vyberiete nájdete na pláži aj starý vrak stroskotanej lode, ktoré je tam dodnes.

5. Ipanema, Brazília

Očarujúce Rio de Janeiro disponuje vyše 23 plážami s celkovou dĺžkou 72km. Ipanema je medzi miestnymi považovaná za najznámejšiu a najkrajšiu pláž. Obdivovaná je najmä elegantnými a vždy módne oblečenými obyvateľmi, ktorí na ňu nedajú dopustiť a my im rozhodne veríme.

Ľudia tu najradšej po celý deň hrajú volejbal a venujú sa joge. Veru, kto by si nezahral volejbal na takejto malebnej pláži?

6. Maho Beach, Saint Martin

Vitajte v Maho! Predstavujeme vám jednu z najneobvyklejších pláži na svete. Nájdete ju v Karibiku, asi 300 km od Portorika. Pláž je naozaj krásna a oceánska voda jasne modrá, no ľudia sem chodia pre niečo iné.

Hneď vedľa pláže totiž pristávajú obrovské lietadlá, čo predstavuje unikátne lákadlo pre turistov!

7. Glass Beach, Kalifornia, USA

Táto nádherná pláž je výnimočná viacfarebným kúskami kamienkov, ktorých je vyše milióna. Pláž sa nachádza sa pri FortBragg v štáte Kalifornia. Svojho času bola kvôli komunálnemu odpadu dočasne zatvorená.

V roku 1967 ju opäť otvorili pre širokú verejnosť. Územie je dokonalé čisté a nenájdete tu už žiaden odpad. Tento raj na Zemi je pokrytý malými sklenenými kamienkami, ktoré pravidelne leštia oceánske vlny.

8. Bottom Bay, Barbados

BottomBay je najlepšia pláž, ktorú nájdete na Barbadose.

V skutočnosti táto krásna destinácia predstavuje jeden zo symbolov krajiny.

9. Hyams Beach, Austrália

Pláž Hyams je vzdialená len 300 km od mesta Sydney. Je známa tým, že má najjemnejší piesokna svete.

Z diaľky tento piesok vyzerá ako šľahačka a kto už by nechcel chodiť po šľahačke?

10. Ostrov Vaadhoo, Maldivy

Táto pláž je obzvlášť krásna v noci. Planktón, ktorý pláva v mori, sfarbuje pláž do krásnych farieb vďaka bioluminiscencii.

Ich modrá žiara je ako odraz hviezd na krásnej oblohe. Musíme uznať, že toto miesto je naozaj očarujúce ako cez deň, tak i v noci.

11. Grace Bay, Turks a Caicos

Nedotknutý biely a jemne zrnitý piesok, priťahuje každú sezónu množstvo turistov.

GraceBay sa opakovane považuje za jednu z najlepších pláží na svete. Súhlasíte?

12. Seagaia Ocean Dome, Japonsko

Ak ste unavení z tradičných pláží a hľadáte niečo nové, Ocean Dome by mal byť vašou prvou voľbou.

Pláže s bielym pieskom, oceán s falošnými vlnami pre surfovanie, vodné kaskády, tobogany, bazény s hydromasážou a kúpeľmi, tropické rastliny, svetlé exotické predstavenia – to všetko bolo vytvorené pre maximálny odpočinok návštevníkov.

Pridaj komentár