Najväčšie československé klenotníctvo ALO diamonds malo v roku 2017 najväčšie tržby v rámci svojej 22-ročnej histórie. Na Slovensku sa v roku 2017 predalo o 51% viac investičných klenotov nad 4 000 eur, než v predošlom roku. Tržby zaznamenali až 36 % nárast, pričom najväčší predaj (118 %) sa týkal kategórie šperkov v cenovom rozmedzí od 12 až 20-tisíc eur. Výrazne stúpol aj predaj investičných klenotov nad 40-tisíc eur (100 %). Klenoty v tejto a vyššej cenovej kategórii sa donedávna predávali výhradne na pražskej centrále ALO diamonds, no v roku 2017 zákazníci kupovali takto hodnotné šperky aj na úrovni butikov.

Predaj investičných šperkov v roku 2017 vzrástol o viac než polovicu!!! Aké úspechy zaznamenalo v roku 2017 československé klenotníctvo ALO diamonds?

Klasické investičné nástroje sklamali!

Jedným z dôvodov rastúcich predajov investičných šperkov je tiež vyššia kúpna sila obyvateľov, ktorí hľadajú možnosti, kam a ako dlhodobo uložiť svoje financie pre ich spoľahlivé a stabilné zhodnotenie. Trendom je uloženie dlhodobo voľných finančných prostriedkov do investičných klenotov. Tie možno dokonca odovzdávať ďalším generáciám. Ide tak o spoľahlivú formu pre uloženie časti rodinného majetku.

„Slovensko a Česko zažíva nebývalý záujem o investičné šperky. Počet predaných kusov v Českej republike vzrástol o viac ako tretinu a rovnako tak vzrástli aj predaje. Na Slovensku je rast ešte výraznejší. Počet predaných kusov sa medziročne navýšil dokonca o 51 % a tržby o 36 %,“ uvádza Alojz Ryšavý, klenotník a majiteľ ALO diamonds. Slováci a Česi najčastejšie volia šperky s bielymi diamantmi. Ceny týchto vyhľadávaných kameňov v prípade väčších rozmerov a špičkovej kvality vzrástli za posledných 10 rokov asi o 60 %.

Z klenotov s farebnými drahokamami, zaznamenali najväčší nárast tržieb zafíry (6 %). „Farebné drahokamy sú do investičných šperkov zasadzované preto, lebo ich ceny dlhodobo rastú. Ceny turmalínov za posledných 10 rokov podľa spoločnosti Gemval vzrástli o 213 % a ceny smaragdov o 139 %. Rubíny sa za rovnaké obdobie zhodnotili o 59 % a zafíry o 38 %. Výnimočné farebné drahokamy bývajú vďaka svojej sýtej farbe a vysokej čistote mnohokrát hodnotnejšie ako diamanty,“ dodáva Alojz Ryšavý.

Pridaj komentár