Vymýšľajú, tvoria a napredujú. Hovoríme o skupine mladých ľudí plných entuziazmu, ktorí stoja za úspechmi slovenskej módnej značky TheGclothing. Majú radi minimalistické a dizajnové oblečenie a kvalitné handmade produkty. Spolu tvoria zohraný tím s jasným cieľom – reprezentovať jednoduché strihy, dizajn, farby a čo je najpodstatnejšie – kvalitu. Aké boli ich začiatky a ktorý módny kúsok sa stal vlajkovou loďou tejto mladej módnej značky? Nielen to, ale i množstvo zaujímavých informácií sa dočítate v exkluzívnom rozhovore so zástupcami značky TheGclothing len na M magazín.sk.

„Prečo nás oversize móda oslovila?“ Slovenská značka TheGclothing už zapĺňa nielen celebritné šatníky!!! + ROZHOVOR

Značka TheGclothing sa dostáva stále viac do povedomia slovenskej verejnosti. Ako by ste opísali svoje začiatky?

Každé začiatky sú ťažké, a to už len z toho dôvodu, že idete do niečoho nového a neznámeho. Tá chuť robiť čo vás baví a venovať sa tomu naplno, našťastie vždy predbehne to zlé a rýchlo zabudnete na prekážky a pády, na ktoré pri svojej ceste narazíte. Tak isto to bolo aj v našom prípade. Prvotný nápad bol v roku 2015, a to písať pánske blogové príspevky o móde (štýly, dizajny, aktuálne trendy, starostlivosť a pod.). Neskôr, ako nám rástli čitatelia, sme nechceli zostať iba pri blogu, tak nám napadlo vyskúšať spraviť kolekciu výhradne pre pánov, keďže to bolo gro nášho blogu. Už vtedy sme sledovali novú „oversize“ módu, teda predĺžený, zväčšený strih, či už tričiek, mikín a ďalších módnych kúskov. Keďže u nás to ešte vtedy nebolo také rozšírené, rozhodli sme sa vyskúšať spraviť pár dizajnov a spustiť prvý e-shop koncom roka 2015.

Cesty v módnom priemysle sú dnes prakticky neobmedzené. Prečo ste sa začali prvotne venovať práve pánskej „oversize“ móde?

Oversize móda nás hneď oslovila, lebo to bolo niečo nové, čo sme na slovenských uliciach nevideli – iba zriedka. Keď sme si spravili prvé vzorky, hneď sa nám zapáčili. Stavili sme na jednoduché strihy, tvary a základné farby (biela, čierna, šedá), ktorými nikdy nič nepokazíte. Hlavným cieľom a prečo sme to začali robiť bolo, že sme sa sústredili na kvalitu, ktorá predčila podobné produkty, ktoré už na našom trhu tej doby existovali. Kvalita bola, je a aj bude náš hlavný benefit, na ktorý pri výbere nových kolekcií vždy pozeráme.

Krásou fashion priemyslu je rôznorodosť a originalita práce každého tvorcu. Na akú módu sa ako dizajnéri špecializujete?

Prevažne na pánsku a od začiatku roka 2018 už aj na dámsku oversize módu – módu ulice, jednoduchých strihov, tvarov a farieb. Držíme sa hesla v „jednoduchosti je krása“ a keď si človek prehliada náš e-shop a vidí jednoduché tričká či mikiny, vždy si vie vybrať. Naše produkty sú totiž ľahko zladiteľné a kombinovateľné s inými časťami oblečenia.

V súčasnosti máme široké možnosti výberu materiálov. S akými materiálmi pracujete najradšej?

Medzi top látky s ktorými pracujeme už od začiatku patrí viskóza. Viskóza s ktorou pracujeme je podobná bavlne, ale svojimi vlastnosťami a správaním na tele bavlnu dávno predbehla. Keď je ešte obohatená o percentá elastanu, dokonale priľnie s vaším telom a má skvelé absorpčné vlastnosti. Ďalšími látkami sú polyester s percentom bavlny na kardigány a mikiny, a medzi naše nové látky patrí tartan a francúzske froté, ktoré skúšame a veľmi dobre sa nám osvedčuje. Francúzske froté je veľmi dobrý materiál na tričká a tiež má skvelé vlastnosti. Tartan je 100 % bavlna a čo iné z neho môžeme vyrábať, ako úžasné kárované košele, či už dámske alebo pánske.

Kvalita je prioritou značky TheGclothing. Po ktorom materiáli by ste nikdy nesiahli?

Nakoľko pracujeme prevažne s úpletmi a teplákovinami, ktoré tvoria najväčšiu časť našej produkcie, materiály ako hodváb, satén, šifón a softshell, by sme si v našich kolekciách nevedeli vôbec predstaviť (úsmev).

Módna kolekcia je výsledkom dlhých hodín práce každého dizajnéra. Popísali by ste nám vašu najnovšiu kolekciu?

Kúsky z najnovšej kolekcia sú unikátne. Unikátne v tom, že to nie je pásová výroba, ale každý jeden produkt je poctivo od dizajnu vyrobený. V prvej etape koncom septembra sme vypustili aktívny fitness nielen pre ženy ktoré chodia rady do posilňovne a cvičia, ale aj na voľnočasové aktivity, pretože legíny s topom sú z úžasnej viskózy, polyamidu a elastanu a vďaka hrubšej gramáži sú vhodné aj mimo posilky. Začiatkom októbra sme vypustili TartanxFrench Terry kolekciu, ktorú sme tiež dlhodobo testovali a vyberali pre ňu len ten najlepší materiál.

Aká je skladba tejto kolekcie a pre koho je určená?

Aktívny fitness je určený pre ženy, ktoré rady cvičia a obliekajú sa športovo. Možno v ňom nájsť legíny s topom v troch farbách a to staroružovej, khaki a bledo sivej. V Tartan a French Terry kolekcii nájdete tartan šaty pre ženy v dvoch prevedeniach a takisto košele z rovnakého materiálu pre pánov. Ďalej v nej nájdete produkty z francúzskeho froté a to pánske „polo“ v tmavo a bledo šedej, pánske oversize tričko, ako aj dámske oversize tričko v rovnakých farbách.

Každý z nás ma svoje profesionálne ciele. Aké sú do budúcna tie vaše?

Profesionálne ciele sú jasné. Nájsť meno TheG na slovenskej fashion mape, zdokonaľovať sa v módnej sfére, rásť s trendmi a produkovať tie najlepšie kúsky pre našich zákazníkov.

Počas vašej doterajšej kariéry ste vytvorili už desiatky zaujímavých modelov. Na ktorý módny kúsok ste však najviac hrdí a prečo?

Myslím, že môžem hovoriť za celý tím, že jednoznačne najlepší kúsok, na ktorý sme najviac hrdý, je kardigán, pretože jeho dizajn je jedinečný a ľahko zapamätateľný. Je veľa podobných bielych tričiek, ktoré nájdete všade, ale náš kardigán je jedinečný svojho druhu. Ľahko sa kombinuje s ostatnými kúskami zo šatníka a ak chcete byť in a stále na očiach, kardigán je tou správnou voľbou (úsmev). Preto patrí medzi náš najpredávanejší produkt už dlhodobo a stále rozširujeme nové a nové farby, aby si zákazníci mohli vybrať zo širokej palety.

Kde a kedy budú mať možnosť vidieť vaši fanúšikovia najnovšie modely z vašej produkcie?

Len nedávno prebehlo fotenie detských kardigánov, ktoré budú horúcou novinkou nadchádzajúcich dní vo všetkých farbách, v ktorých sú aj kardigány pre dospelých. Každý si ich môže pozrieť na e-shope www.thegclothing.sk

Za rozhovor ďakujeme Matejovi Jurikovi (CEO) a celému tímu TheG Clothing

Pridaj komentár