Módna značka Hellenski nechýbala ani na 13. ročníku Bratislavských módnych dní jar/leto 2018. Značka sa tak zaradila medzi stálice tohto prestížneho módneho podujatia na Slovensku. Pozorný fanúšik módy však mohol postrehnúť, že najnovšia kolekcia značky Hellenski jar/leto 2018 niesla prívlastok „by Lay Sedláková“.

Precízne prevedenie a božská elegancia modelov značky Hellenski očarila publikum Bratislavských módnych dní!!! Ako to vyzeralo na prehliadkovom móle?

Lay Sedláková je mladá slovenská módna návrhárka žijúca v Prahe. Modely, ktoré predstavuje pod značkou Lay, sa vyznačujú ženskosťou, dokonalým spracovaním modelov a sú oslavou krásy precíznej ručnej práce. Lay zbierala skúsenosti v tíme dizajnérov českej značky Pietro Filipi, ale i pri spolupráci na haute couture kolekciách módnych návrhárov ako Maxime Simoens a YiqinqYin.

Je tiež finalistkou prvej českej módnej reality show „The Way“.Keď bola Lay malá, snívala o tom, že sa stane módnou návrhárkou. Než sa však k skutočnej móde naozaj aj dostala, čakala ju celá rada prekážok i nečakaných životných zlomov. K cieľu ju nakoniec doviedlo neutíchajúce odhodlanie a každodenná drina.

Značka Hellenski však ani tentokrát nesklamala, ba priam naopak, už tradične ohúrila zaplnené bratislavské publikum. Svoje poslanie, ktorým značka ponúka každej zákazníčke nielen módu, ale aj každodenný lifestyle na tej najvyššej úrovni, bolo na prehliadkovom móle cítiť z každého modelu.

Tie najkvalitnejšie materiály robia z modelov Hellenski umenie, ktoré spraví každý deň ešte krajším, ako bol ten predošlý – a to nielen pre ich nositeľky, ale i všetkých, ktorí si vychutnajú čo i len letmý pohľad na ich krásu a prepracovanosť.

Krásne tváre a dokonalé postavy, ktoré na prehliadkovom móle Bratislavských módnych dní predviedli modely z najnovšej kolekcie jar/leto 2018, symbolizovali krásu bájnej Heleny Trójskej, podľa ktorej nesie meno i samotná značka. Sila a energia, ktorú značka vnáša do každého modelu, tak mení zákazníčku na neodolateľnú bohyňu.

Ženskosť a krása boli aj tentokrát hlavným motívom kolekcie. Povestné profesionálne prevedené strihové riešenia jednotlivých modelov, neušli ani tentokrát pohľadu stovkám fanúšikov kvalitnej módy, do ktorej značka Hellenski jednoznačne patrí.

Modely dýchajúce letom sa niesli v jemných farbách, ktoré postupne prechádzali od anjelskej bielej farby, cez rôzne krémové odtiene, až po sýto žlté šaty, ktorými celú módnu show uzavrela v úlohe modelky riaditeľka súťaže MISS Slovensko – Karolína Chomisteková.

FOTO: Ramon Leško, Jana Tomas

Pridaj komentár