Alternatívou pri výbere náplne do tlačiarne môžu byť aj repasované tonery. Ide o verziu lacnejších tonerov, ktoré sú vyrobené z používaných originálnych tonerov. Pred opätovným použitím sa vyčistia a poškodené diely sa nahradia novými. Vďaka použitiu renovovaných tonerov môžete znížiť záťaž životného prostredia.

FOTO: alexeisido/Shutterstock.com

Nákup renovovaných tonerov je ekologický aj z hľadiska miesta výroby. Táto alternatíva lacných tonerov vám môže ušetriť veľa peňazí.

Aké vlastnosti majú renovované tonery?

– Na výrobe renovovaných tonerov sa podieľa viac výrobcov, nie je to len na zodpovednosti jednej firmy.

Verzie renovovaných tonerov sú šetrné k životnému prostrediu.

– Lacné tonery si pritom dokážu udržať svoju kvalitu a spoľahlivosť tlače.

– Tonery prechádzajú kontrolou, aby sa vyhlo použitiu nekvalitných modelov.

Využitie tonerov podľa zariadenia

Náplň do tlačiarne môžete využiť viacerými spôsobmi. Okrem kompletného rozobratia a nahradenia opotrebovanými časťami. Pri svojom výbere buďte však opatrní, keďže niektoré lacnejšie verzie tonerov by mohli priamo ohroziť vašu tlačiareň a samotný proces tlačenia.

Jednou z možných alternatív sú aj tonery HP, keďže do tlačiarne tejto značky nepotrebujete kompatibilné tonery. V ponuke tonerov môžete tiež nájsť aj verzie, ktoré majú zvýšenú kapacitu. Problém by ste nemali mať ani so staršími verziami HP zariadení. Ak sa už rozhodnete pre lacný repasovaný toner, tak vyberajte podľa overených informácií od výrobcu a tiež certifikácie daného modelu. Pokiaľ nechcete za svoju tlač platiť zbytočne veľké výdavky, tak je pre vás vhodnou alternatívou kúpa repasovaných tonerov. Okrem lepšej ceny môžete ako výhodu považovať zachovanie kvality tlače a tiež spoľahlivosť počas práce so zariadením. Dávajte si však pozor na značku zariadenia, ktoré počas práce používate.

Pridaj komentár