Vzhľadom na všetky dostupné informácie, môže byť niekedy pomerne náročné vyznať sa v tom, čo je pravda a čo mýtus. Pozrite sa spolu s nami na 3 pretrvávajúce mýty o vráskach.

1. Vrásky sú spojené s našou genetikou

Farbu očí alebo jamky v lícach ste možno zdedili po svojich rodičoch, no predispozície na tvorbu vrások nie. Môžeme uviesť, že takmer 90 percent viditeľných zmien na vašej pokožke je spôsobených UV žiarením – ide o tzv. fotostarnutie.

2. Čím drahšia liečba, tým lepší účinok

Náklady v žiadnom prípade nesúvisia s efektívnosťou danej liečby. Krém proti vráskam, ktorý je drahý, s agresívnou stratégiou propagácie, nemusí byť účinnejší ako jeho lacnejší konkurent. V prvom rade je dôležité zloženie, nie cena. Krém by mal obsahovať všetky potrebné zložky, ako napríklad koenzým Q10, kyselinu hyalurónovú, vitamíny a mnohé iné.

3. Hydratácia zabraňuje tvorbe vrások

Hydratácia pokožky je síce dôležitá, no nespoliehajte sa na to, že vám pomôže zastaviť proces starnutia a tvorbu vrások. Používaním hydratačných krémov však dokážete efektívne zachytiť vodu, vďaka ktorej bude pleť napnutá a vrásky tak budú o niečo menej viditeľné.

Ako teda bojovať s vráskami, keď ich tvorba nezávisí od genetiky, správnej hydratácie ani od drahých kúr? Odpoveďou na túto otázku je SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ:

  • Vyhýbajte sa produktom, čo vás na pokožke štípu a spôsobujú podráždenie.
  • Chráňte sa pred slnkom.
  • Používajte hydratačné krémy a zvlhčovače.
  • Obmedzte fajčenie – fajčenie poškodzuje elastínové a kolagénové vlákna v pokožke, ktoré zabezpečujú jej pružnosť.
  • Venujte sa starostlivosti o pleť na každodennej báze.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktoré produkty sú pre vás tie najlepšie, navštívte stránku Testkvality.eu a pozrite si jednoduchý prehľad. Práve ten vám pomôže s výberom tej najvyššej kvality.

FOTO: insta_photos / Shutterstock.com

Pridaj komentár