Aj napriek veľkému množstvu poznatkov a rýchlemu tempu poznávania sveta, je pre nás príroda stále jednou veľkou záhadou. Jednou z nich je bez pochýb svet živočíchov, ktoré nie sú voľným okom viditeľné. Presne taký je svet hmyzu, ktorý je pri niekoľkonásobnom priblížení úplne iný, ako ho poznáme.

pavúk, rad pavúky

Oceňovaný fotograf Mofeed Abu Shalwa zo Saudskej Arábie, zachytáva svojim fotoobjektívom tento cudzí svet a ukazuje nám neobjavenú krásu hmyzu tak, ako ju voľným okom nemáme možnosť vidieť.

Shalwa cestoval po celom svete a do viac ako siedmich najdivokejších lesov, vrátane tých v Rakúsku, Amazónii, či Malajzii, aby tieto neuveriteľné stvorenia vyfotografoval.

pavúk, rad pavúky

Nebola to jednoduchá úloha, nakoľko si musel dôkladne naštudovať nielen ich výskyt a životné podmienky, ale ich aj v samotnej prírode nájsť.

Fotografie sú vzácne aj tým, že mnohým druhom, ktoré sú na nich zachytené, hrozí v súčasnosti vyhynutie.

Scoliidae, rad blanokrídlovce

Vychutnajte si preto neuveriteľné zábery vytvorené technológiu automatického zaostrovania, ktorou fotograf získal dostatočnú hĺbku ostrosti a zachytil tak ohromujúce tváre týchto malých živočíchov.

Zaujímavosťou na záver je, že Mofeedova láska k makrofotografii sa začala jeho fóbiou k hmyzu. Aby to prekonal, začal ich fotografovať, až sa stali jeho vášňou.

šidielko, rad vážky
lienka, rad chrobáky
mora žltá, rad motýle
pavúk, Bežníkovité, rad pavúky
motýľ, rad motýle

FOTO: Mofeed Abu Shalwa

Pridaj komentár