Už od dávna je kozie mlieko označované za elixír krásy a mladosti, či dokonca symbol dlhého života. V súčasnosti sa teší veľkej obľube nielen v potravinárskom, ale i kozmetickom priemysle.

Poznáte blahodarné účinky kozieho mlieka? Vyskúšajte ho – vaša pleť sa vám odvďačí!!!

Zázrak na problematickú pleť

Už staroveké národy poznali blahodarné účinky kozieho mlieka na pleť a zdravie. Obsahuje vysoko hodnotné bielkoviny, minerálne látky a je tiež bohaté na antioxydanty, ktoré bojujú proti známkam únavy a starnutiu pleti.

Kozmetika s kozím mliekom nedráždi a naopak upokojuje, preto je veľmi vhodná pre citlivú a alergickú pleť. Kozie mlieko tiež navracia pleti pevnosť, zanecháva ju vypnutú, intenzívne ju hydratuje a vyživuje, redukuje vrásky a tiež veľmi efektívne predchádza ich vzniku. Jeho jedinečné zloženie tvoria vysoko hodnotné bielkoviny ako kazeín, globulín alebo albumín, ale je tiež bohaté na minerálne látky a vitamíny.

Okrem toho kozie mlieko obsahuje AHA kyseliny (konkrétne kyselinu mliečnu a citrónovú) a kyselinu listovú, ktoré hydratujú a zvláčňujú aj vysušenú pokožku. Kozie mlieko je tiež bohaté na antioxidanty, ceramidy či koenzým Q10, ktoré bojujú proti známkam únavy a starnutia pleti. Kozmetika s kozím mliekom je vhodná aj pre problematickú pleť so sklonom k tvorbe akné a má navyše silné antibakteriálne účinky.

Na čo si dať pri výbere pozor?

Aby ostala kvalita kozieho mlieka vo výrobku zachovaná, mali by ste pri výbere produktov s obsahom kozieho mlieka dbať na niekoľko zásad. Vyberajte výrobky vyrobené čo najšetrnejším spôsobom, ideálne ručne a tradičnými metódami.

Dbajte na to, aby kozmetika obsahovala kvalitné rastlinné oleje a rastlinné výťažky, čím sa najlepšie zachová zdravotný účinok kozieho mlieka. Vyberajte si certifikovaných výrobcov a takých, ktorý sa na používanie tejto nesmierne kvalitnej zložky špecializujú.

Účinky kozieho mlieka:

  • lieči ekzémy a vyrážky
  • mierni prejavy akné
  • dodáva hydratáciu vysušenej pokožke
  • rozjasňuje a zvláčňuje
  • podporuje regeneráciu pokožky
  • mierni prejavy starnutia pleti
  • stabilizuje pH pokožky

FOTO: Kozmetika Ziaja

Pridaj komentár