Počítač, notebook a tlačiareň sú dôležitou súčasťou našich domácich pracovní. Tí, ktorí pracujete z domu, veľmi dobre viete, že akákoľvek porucha alebo zlý výber niektorého z týchto prístrojov by mohli ohroziť vaše podnikateľské aktivity. Ako si vybrať dobrý toner do domácej tlačiarne? Poradíme vám, ako na to.

Akú značku tlačiarne máte?

Predtým, ako si otvoríte e-shop s tonermi, zistite si, akú značku tlačiarne vlastne máte. Značky tlačiarní sú pri výbere tonerov najdôležitejšie. Hádam by ste nechceli vkladať tonery Xerox do tlačiarne značky HP! Dávajte na to veľký pozor, aby ste potom nemuseli riešiť zbytočné reklamácie.

Originálne a kompatibilné tonery

V ďalšom kroku je potrebné rozhodnúť sa, či si kúpite originálne tonery, alebo uprednostníte kompatibilné. Rozdiel medzi týmito tonermi zbadáte na prvý pohľad. Originálne tonery budú výrazne drahšie ako tie kompatibilné. Viete prečo? Pretože originálne tonery vyrábajú firmy, ktoré vyrábajú a predávajú svetoznáme značky tlačiarní. Do domácej tlačiarne vám odporúčame skôr lacnejšie kompatibilné tonery, ale ak vám nevadí priplatiť si za 100 % kvalitu originálnych tonerov, pokojne si kúpte aj tie. Kompatibilné tonery sú však dobrou náhradou k tým drahším originálnym. Vyrábajú ich alternatívne firmy a nepýtajú si za ne také veľké peniaze, ako firmy vyrábajúce tlačiarne a originálne tonery.

Najlacnejšie sú renovované tonery

Ak ste pri hľadaní kvalitných tonerov natrafili na renovované tonery, vôbec sa ich nemusíte báť. Ak vám aj kompatibilné tonery prídu drahé, do svojej domácej tlačiarne si môžete kúpiť aj renovované, resp. repasované tonery. Sú to tonery znovu plnené novým kvalitným tonerovým práškom. Prášok sa dáva do pôvodného plastového obalu toneru po dôkladnom vyčistení.

Veríme, že vám tieto praktické rady pomohli vybrať si dobré tonery do vašej domácej tlačiarne, ktorá vám bude aj naďalej každodenným pomocníkom.

Pridaj komentár