Kým slovenským kinám už druhý týždeň vládne snímka To Kapitola 2, na plátna sa chystá ďalšia adaptácia úspešnej knižnej predlohy spisovateľa Stephena Kinga.

Hororový film Doktor Spánok (Doctor Sleep) príde do kín 7. novembra 2019 a jeho príbeh bude nadväzovať na kultový horor Osvietenie (The Shining) z roku 1980.

Danny Torrace, ktorý bol v pôvodnom filme malým chlapcom, vyrástol a okrem svojej schopnosti komunikovať myšlienkami sa musí vysporadúvať aj s traumou z detstva, kedy sa mu na život pokúsil siahnuť vlastný otec.

Teraz je o štyridsať rokov starší a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, no cestu mu skríži teenagerka Abra, ktorá tiež vydáva žiarenie, ako svoju nadprirodzenú schopnosť Danny nazýva.

Dievča potrebuje jeho pomoc – prenasledujú ju zločinci, ktorí sa živia esenciou vypúšťanou takto nadanými osobami pri bolestivom zomieraní. Ak bude chcieť Abru zachrániť, musí Danny nájsť odhodlanie bojovať s nepriateľmi, ale aj s démonmi vlastnej minulosti.

Knihu Doktor Spánok napísal Stephen King v roku 2013 ako pokračovanie jedného zo svojich najúspešnejších diel – mrazivého hororu Osvietenie. To sfilmoval legendárny režisér Stanley Kubrick v roku 1980 a vytvoril jedno z najuznávanejších diel hororového žánru.

Jeho snímka sa vyznačuje precíznou filmárčinou, podmaňujúcou atmosférou a uhrančivým hereckým výkonom Jacka Nicholsona. Réžie pokračovania sa zhostil Mike Flanagan, ktorý má za sebou niekoľko menších, no uznávaných hororových filmov (Oculus, Somnia: Zlo nikdy nespí), ale aj skúsenosť s Kingovou predlohou – režíroval adaptáciu jeho novely Geraldova hra.

Vďaka mimoriadne úspešnému seriálu The Haunting of Hill House z roku 2018, sa o ňom hovorí ako o jednom z najtalentovanejších hororových tvorcov súčasnosti.

Film Doktor Spánok, v ktorom ústredné postavy stvárnia Ewan McGregor (Trainspotting, Moulin Rouge, séria Hviezdne vojny), Rebecca Ferguson (Najväčší showman, séria Mission: Impossible), či začínajúca detská herečka Kyliegh Curran, prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár