Premýšľate, ako využiť obsah svojej šperkovnice kreatívne? Vrstvenie šperkov je moderné a mnohokrát až hraničí s umením. Môžete dať priestor svojmu originálnemu cíteniu a šperkmi vyjadriť svoju osobnosť. Dobre zvolená kombinácia prstienkov či náušníc upúta na prvý pohľad.

Tento článok prináša tipy ako na vrstvenie šperkov jednoducho a efektívne. Stačí vám k tomu pár minimalistických, nadčasových kúskov.

1. Vyberte si k vrstveniu len jeden druh šperku

Keď s vrstvením začínate, môže byť ľahké sa ním nechať očariť natoľko, že to s množstvom šperkov preženiete. Preto sa oplatí ísť na to bezpečne – pri vrstvení siahnite len po jednom druhu šperku. Ak máte napríklad niekoľko dierok v ušiach a chcete využiť viacero náušníc, nejaký výraznejší pár visiacich dobre doplní drobné diamantové náušnice.

2. Kombinujte masívnejšie kúsky s jemnejšími a rôzne dĺžky retiazok

Chybu neurobíte, keď zvolíte rôzne textúry. Robustnejšie a jemné dizajny si spoločne dobre rozumejú. Rozhodne to platí pre vrstvenie minimalistických retiazok. Napríklad obľúbený typ dizajnu Venezia, ktorý sa prevažne objavuje v tenkých verziách, sa dobre kombinuje s mohutnejšou verziou typu Anker. Jednoduchou zásadou je využívať pre vrstvenie aspoň tri kúsky a kvalitné, odolné materiály, aby sa vzájomným dotykom nemohli šperky ľahko poškodiť. Zlato je vďaka svojim vlastnostiam jednou z najlepších možností. A aj s dĺžkou zlatých retiazok si môžete pohrať. Jeden krátky choker, o niečo dlhšia retiazka do výstrihu a náhrdelník dopadajúci na prsia môžu byť skvelou voľbou.

3. Nebojte sa rôznych farieb

Zaujímavý dojem vytvárajú rôznofarebné kombinácie – môže ísť o farebnosť kameňov i kovov. Pri vrstvení zlatých prstienkov teda pokojne siahnite po ružovom a bielom zlate, pôsobia spolu nežne a romanticky. Aj pri vrstvení minimalistických retiazok bez obáv kombinujte retiazku s diamantom, žlté a biele zlato a napríklad zafíry.

4. Upozornite na centrálny kúsok

Výnimočná retiazka s príveskom perly, medailóniky alebo zlatý retiazkový náramok s farebným drahokamom môžu hrať úlohu hlavného prvku celého vrstvenia. Všeobecne sú rôzne tvary a veľkosti príveskov to, čo na prvý pohľad priťahuje pozornosť. Ostatné šperky potom môžete voliť tak, aby ten najvýraznejší elegantne doplnili.

5. Pri vymýšľaní kombinácií sa bavte

Jarmila Slívova z ateliéru KLENOTA pripomína, že každá vaša módna voľba by sa mala predovšetkým páčiť vám samotným. Preto sa snažte k vrstveniu pristupovať s ľahkosťou a tak, aby ste nič nevyberali na silu, pretože chcete byť trendy. Dajte si čas na rozmyslenie a neskúšajte šperky len tesne pred tým, než potrebujete vyraziť von.

K navrstveným šperkom si stačí obliecť úplne jednoduchý outfit. Biela blúzka a džínsy, pracovný kostýmček alebo malé čierne vám urobia dobrú službu. A kto vie, možno, že až si vyskúšate rôzne kombinácie, už nebudete chcieť nosiť šperky inak.

Pridaj komentár