O bežnej kozmetike pre ľudí vieme každý pomerne dosť. Vedeli ste však, že existuje samotná kategória kozmetiky – kozmetika pre psov? Kozmetika pre psov existuje. V dnešnom článku vám preto ukážeme, čo všetko viete svojmu psíkovi kúpiť a ako to môžete prakticky využiť. Každý psík si totiž zaslúži tú najlepšiu starostlivosť.

FOTO: Tikhonova Yana/Shutterstock.com

Pravdepodobne viete, že existujú šampóny pre psov. Vedeli ste však, že existuje aj balzam na ňufák? Ak nie, čítajte ďalej a dozviete sa všetko o vhodnej kozmetike pre psov.

Balzam na ňufák

Balzam je určený pre všetkých psov s popraskaným ale suchým ňufákom. Najmä počas jesene a zimy sú ňufáky psov veľmi náchylné na vysušenie. Preto, ak vonku veľmi fúka a vy sa chystáte na prechádzku, natrite vášmu psíkovi ňufák. Uvidíte, že mu viac nepopraská.

Vo všeobecnosti je balzam na ňufák vhodný pre brachycefalické plemená, najmä také ako sú napríklad mops alebo francúzsky buldoček. Im môžete ňufák natierať celoročne.

Ochranný vosk na labky

Ochranný vosk alebo balzam na labky by mal byť súčasťou povinnej psej lekárničky. Ľad, posypová soľ, kamene alebo štrk môžu najmä v zimných mesiacoch spôsobiť popraskanie a vysušenie vankúšikov na labkách. Psíkovi sa tak kráča oveľa ťažšie a vankúšiky môžu prasknúť a začať krvácať. Blíži sa zimné obdobie, preto ak doma nemáte takýto vosk, neváhajte ho pre svojho miláčika kúpiť.

So spomínaným príchodom zimy sa nielen ľuďom zhoršuje imunita. Aj psy sú náchylné na rôzne choroby. Imunitu vášho psa môžete podporiť aj prostredníctvom doplnkov výživy pre psov.

Vlhčené utierky

Vlhčené utierky sú skvelým spôsobom, ako pravidelne čistiť vášmu psovi srsť a labky. Využijete však predovšetkým pri čistení očí a najmä uší. Čistiť psom uši je veľmi dôležité a častokrát aj náročné. S vlhčenými utierkami vám to však pôjde lepšie!

Vlhčené utierky sa vám zmestia do kabelky, prípadne aj do vačku na bunde a môžete ich tak mať so sebou vždy, keď pôjdete na prechádzku.

Pridaj komentár