Často sa stáva, že prvú pomoc potrebuje nielen naše telo, ale zvlášť i naša pokožka. Preto by sme mali mať doma vždy po ruke produkty, ktoré dokážu pokožke poskytnúť efektívnu prvú pomoc.

Kozmetická lekárnička by mala obsahovať hlavne krémy a mastičky, ktoré podráždenej pokožke rýchlo uľavia a poskytnú jej potrebnú regeneráciu. Viete, ktoré tri produkty by vám v domácej kozmetickej výbave rozhodne nemali chýbať?

Krém s obsahom kozmetického lanolínu

Známy aj ako vlnený vosk, je kozmetický lanolín multifunkčný produkt, určený pre starostlivosť o veľmi suchú pokožku. V kozmetickom priemysle sa používa pre svoj účinný hydratačný, zvláčňujúci a hojivý účinok. Lanolín poskytuje ideálny základ starostlivosti o poškodenú pokožku. Pôsobí tiež proti zápalom a podporuje regeneráciu kože.

Zvykne sa pridávať aj do šampónov a kondicionérov pre zvýšenie hydratácie a viskozity. Ideálny je však práve v krémoch, ktoré dokonale uľavia extrémne podráždenej a vysušenej pokožke. Takýto krém je ideálny na kožné zádery, či popraskané bradavky.

Oceníte ho najmä v zime, ak sú vaše ruky extrémne vysušené. Stačí naniesť malé množstvo na suchú pokožku, ktorú dôkladne a účinne premastí, prinesie úľavu a upokojí jej podráždenie.

Propolisový krém, alebo vazelína

Hovorí sa, že propolis je antibiotikum 21. storočia. Je to zmes živicových látok, včelieho vosku, balzamov a éterických olejov príjemnej aromatickej vône, ktorú včely vyrábajú zo živice nazbieranej na rastlinách a stromoch. Obsahuje množstvo prospešných látok so všestrannými regeneračnými účinkami na pleť, vlasy a pokožku celého tela. 

Využíva sa pri liečení kožných chorôb – ekzémov, akné, zápalov, pomáha pri vypadávaní vlasov, zlepšuje kvalitu pleti, pomáha pri odreninách a popáleninách. V kozmetike sa najčastejšie vyskytuje v prípravkoch, ktoré napomáhajú udržovať a regulovať prirodzenú kožnú mikroflóru.

V kozmetickej lekárničke by vám nemal chýbať propolisový krém, ktorý má univerzálne využitie. Použiť ho môžete na suché ruky, popraskané pery, detské zapareniny, ale aj ako hustý nočný krém. Kvalitný krém s obsahom propolisu je ideálny aj pre novorodencov a malé deti a dokonca ho v mnohých prípadoch obľubujú aj muži.

Terapeutické balzamy

Skvelým pomocníkom do každej kozmetickej lekárničky sú balzamy, ktoré obsahujú vyvážený mix prírodných látok, známych pre schopnosť prispievať k regenerácii pomliaždenej, bolestivej a opuchnutej pokožky. Obsahujú rôzne oleje, napríklad slnečnicový, ricínový, olivový a kokosový.

Ich bohaté zloženie s účinnými výťažkami zo vzácnych bylín ako levanduľa, harmanček a rozmarín poskytuje podporu pri dlhotrvajúcich, intenzívnych kožných a autoimunitných ťažkostiach. Tieto tzv. terapeutické balzamy prinášajú úľavu aj pri zapareninách, pomliaždeninách, sú výbornou alternatívou k analgetickým náhradám a majú vynikajúce regeneračné vlastnosti.

Pomáhajú aj po náročných fyzických a športových výkonoch, kedy príjemne uvoľnia namáhané časti tela a poskytnú rýchlu úľavu pre boľavé kĺby a svaly. Sú vhodné pre všetky typy pokožky, vrátane tej citlivej a aj pre deti, preto je dobré mať ich vždy po ruke.

FOTO: pinterest.com, Ziaja, biOrganica.sk, BeautySecret.sk

Pridaj komentár