Kovbojské čižmy patria medzi najväčšie sezónne topánkové trendy. Aktuálne sa objavujú nielen na stránkach módnych časopisov, ale tiež v obchodoch, kde nás láka ich široká ponuka.

Nosiť sa dajú takmer ku všetkému, sú odvážne, extravagantné, zároveň však vedia byť aj ženské a elegantné. Ak vás tento trend zaujal, pozrite sa spolu s nami na to, aké kovbojky nájdete v ponuke módnych značiek, a ako a s čím sa dajú nosiť.

Nízke k nohaviciam

Nízke kovbojské čižmy sú ideálne k nohaviciam. Vyzerajú výborne s džínsami a sakom, ale tiež úzkymi nohavicami a bielou košeľou. Nižšie modely kovbojských čižiem však pokojne noste aj k dlhým šatám a dlhším denimovým sukniam. Štýlovo ich dotvoria a dodajú outfitu potrebný šmrnc. Okrem čiernej sú v kurze aj rôzne prírodné farby v kombinácii so semišom.

Nemusíte sa však báť ani farieb či metalických odleskov. Tie sú ideálne k jednoduchým a jednofarebným outfitom, ktoré dokonale ozvláštnia.

Vysoké k sukniam a krátkym šatám

Vysoké kovbojské čižmy nositeľke krásne zvýraznia nohu, a to aj vďaka dlhšej špičke, ktorá ju opticky predĺži. Nosia sa túto jeseň k populárnym mini sukniam a šortkám. K outfitu doplňte sako a budete pôsobiť elegantne. Ak zvolíte jemné farby, eventuálne šedú či čiernu, váš styling bude aj v prípade extravagantnejších kovbojských čižiem pôsobiť elegantne.

Stačia vám potom už len jednoduché doplnky a kabelka. Vysoké kovbojky po kolená vyskúšajte nosiť k užším džínsom a širokému svetru, čo vytvorí ideálnu ležérnu kombináciu na bežný deň.

Výrazné a trendy

Okrem klasických kovbojských čižiem v prírodných tónoch a čiernej, sú veľmi populárne detaily ako pracky, vzory a tiež metalické farby ako strieborná či zlatá. Práve tie robia z klasických kovbojských čižiem naozaj štýlovú záležitosť. Ak takýto výrazný model citlivo skombinujete s minimalistickým outfitom, budete prekvapená, aký štýlový výsledok dosiahnete.

Metalické čižmy sú výborné aj na rôzne party či večierkoch – vedia totiž dokonale ozvláštniť aj obyčajné čierne mini šaty, sukňu či šortky, ktoré sa tiež túto sezónu tešia veľkej obľube.

S čím kovbojské čižmy nosiť?

Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, kovbojské čižmy sa výborne kombinujú. Nosiť ich môžete so sukňami rôznych dĺžok, a to od elegantných až po denimové. Vyzerajú tiež výborne so šatami a spomínanými šortkami. Nižšie modely krásne dotvoria džínsové outfity, či už sa rozhodnete nohavice do čižiem zastrčiť alebo nosiť pod nimi. V oboch prípadoch vám dodajú výšku a nohu opticky predĺžia. Výhodou kovbojských čižiem je aj pohodlný široký podpätok v ktorom sa budete cítiť komfortne celý deň.

FOTO: humanic.sk

Pridaj komentár