Značka Hairless, ktorá predstavuje prvotriednu kvalitu estetickej krásy, pôsobí na Slovensku len veľmi krátko. Aj za túto veľmi krátku dobu sa však dostala medzi špičku v poskytovaní epilačných služieb. V čom spočíva tajomstvo ich úspechu a akou technológiou sa môžu pochváliť? Nielen to, ale i množstvo ďalších informácii nám v exkluzívnom rozhovore len pre čitateľov M magazín.sk, prezradili zakladateľky salónu Hairless – Najat Bakkal a Luna Wijntjes. Máte sa na čo tešiť!

Po účinnej a bezbolestnej epilácii túži každá z nás! Salón Hairless prináša na Slovensko osobitý prístup a zahraničnú kvalitu!

Značka Hairless nepôsobí na Slovensku príliš dlho. Odkedy je tomu tak?

Nápad sa rodil už dlhší čas, no reálne plánovať sme začali začiatkom roka 2016 a v septembri 2016 sme salón otvorili.

Kto sa najviac zaslúžil o to, že služby Hairless môžu využívať aj ľudia na Slovensku?

My dve samozrejme! (smiech) No nebolo by to možné bez pomoci našich manželov, ktorí boli počas tejto cesty vždy veľmi nápomocní, podporujúci a chápajúci.

Aké služby salón Hairless ponúka?

V salóne Hairless poskytujeme výhradne 1 druh služby, a to je permanentné odstránenie ochlpenia. Rozhodli sme sa zamerať na jednu službu a tú poskytovať so 100 % sústredením. Často sa stáva, že ak sa človek rozhodne robiť viacero vecí naraz, kvalita môže začať klesať, keďže nie je možné sa sústrediť na všetko. Tomu sme sa určite chceli vyhnúť.

Ktorá z vašich služieb je z pohľadu zákazníkov najfrekventovanejšia a najobľúbenejšia?

U dám je to jednoznačne tvár, nohy a bikiny. Páni zasa najčastejšie volia partie ako sú chrbát a podpazušie. Často sa však stáva, že zákazník má záujem o určitú časť, no po čase, keď uverí, že ošetrenie je naozaj účinné, postupuje na ďalšie časti tela.

Čím sú služby Hairless jedinečné a iné ako všetky ostatné?

Bezbolestné, bez rizika popálenia a vhodné tiež pre svetlé chĺpky či tmavšiu pokožku. Veľa zákazníkov neverí, že zbavenie sa chĺpkov bez bolesti a diskomfortu je naozaj možné, no po prvom ošetrení sa na vlastnej koži presvedčia, že je to naozaj tak.

Akú technológiu pri epilácii používate?

V našom salóne používame LED Laser. Je to novinka na trhu, kde využívame overenú technológiu (laser) no bez nepríjemných pocitov bolesti či rizika.

Na akom princípe táto technológia funguje?

Pri ošetrení je len minimum energie absorbované povrchom kože. Energia cieli priamo na vlasový folikul a korienok zničí. Laser pracuje na najideálnejšej frekvencii pre odstraňovanie chĺpkov – 808 nm a je chladený vodou veľmi nízkej teploty, takže poskytuje o to väčšie pohodlie v priebehu procedúry.

Aká je vaša cieľová skupina? V akom pomere navštevujú Hairless ženy a muži?

Naše ošetrenia sú vhodné pre všetky vekové skupiny, pre mužov ako aj pre ženy. Najčastejšími návštevníkmi sú ženy vo veku od 25 do 45 rokov. Vo všeobecnosti tieto služby vyhľadávajú častejšie dámy, avšak vidíme stále viac pánov, ktorých táto téma zaujíma tiež.

V čom je tento tip epilácie účinnejší ako iné druhy epilácie? Je tento proces skutočne bezbolestný?

Účinnosť tohto ošetrenia je porovnateľná s inými kvalitnými laserami. Najväčší rozdiel je, že ošetrenie je skutočne bezbolestné a bez rizika popálenia. Blondínky tiež určite poteší, že s našim prístrojom je možné odstrániť aj svetlé chĺpky.

Môže sa tejto epilácie zúčastniť skutočne každý alebo existujú určité obmedzenia či riziká, ktoré sa musia striktne dodržiavať? Ako je napríklad zdravotný stav zákazníka, vek zákazníka a podobne?

Ošetrenie je vhodné pre väčšinu ľudí. Existujú však určité výnimky, ktorým ošetrenie neodporúčame. Napríklad sú to tehotné ženy či pacienti podstupujúci rádioterapiu. Z toho dôvodu vždy pri prvej návšteve založíme klientovi vlastný záznam a prekonzultujeme všetko potrebné, aby sme sa uistili, že ošetrenie je vhodné a bezpečné. Čo sa týka veku, ošetrenie je vhodné pre všetky vekové kategórie od 14-tich rokov. Avšak u neplnoletých osôb je potrebný doprovod rodiča alebo zákonného zástupcu.

Hairless výrazne prispieva k vytváraniu nielen praktickej, ale aj estetickej krásy. Ako by ste z Vášho pohľadu definovali pojem „krása“?

Krása je veľmi subjektívny pojem. No ide hlavne o vnútorný pocit, ten sa nedá oklamať žiadnymi ošetreniami a zákrokmi. Veríme, že estetické služby sú veľkým pomocníkom, no človek musí byť v prvom rade spokojný sám so sebou.

Ako by ste zhodnotili podnikateľské prostredie na Slovensku v tejto oblasti? Viete ho porovnať aj so zahraničím?

Slovenské ženy dbajú na svoju krásu a rady sa o seba starajú. Preto je na Slovensku veľký priestor pre rozvoj. Avšak častokrát vidíme, že poskytovateľom služieb chýba ústretovosť a pohoda. V porovnaní s Holandskom je na Slovensku čo doháňať.

Kde všade na Slovensku vás môžu potenciálni zákazníci nájsť? Plánujete rozšíriť svoje pobočky aj do iných slovenských miest?

Momentálne sa nachádzame v Bratislave. Našim plánom je postupne zväčšiť pôsobenie v Bratislave a neskôr poskytnúť naše služby aj v iných mestách Slovenska.

Na Hairless počuť zo všetkých strán len pozitívne ohlasy! Čo je tajomstvom vášho úspechu?

Tajomstvo? Žiadne nie je! Jednoducho milujeme to, čo robíme, snažíme sa prinášať výbornú kvalitu a zostať pri tom fér. Samozrejme, milujeme našich zákazníkov, ktorí sú pre nás ako jedna veľká rodina.

Kde vo svete okrem Slovenska ponúka Hairless svoje služby?

Hairless zatiaľ pôsobí na Slovensku, časom budeme uvažovať o rozšírení do okolitých krajín. Prístroj, ktorý u nás používame, pochádza z Holandska, tam sa s ním teda môžete stretnúť (avšak nie pod značkou Hairless).

Za rozhovor ďakujeme skvelému tímu salónu Hairless v Bratislave

Nafotené len pre M magazín.sk fotografkou Zuzanou Grebáčovou

Pridaj komentár